Роз’яснення Державної податкової служби України “Як поновити реєстрацію платником податку на додану вартість, якщо ви підтвердили своє місцезнаходження” від 08.04.2013 р.

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Як поновити реєстрацію платником податку на додану вартість, якщо ви підтвердили своє місцезнаходження від 8 квітня 2013 року
Реєстрація суб’єкта господарювання як платника ПДВ діє до моменту її анулювання, яке відбувається у випадках, передбачених ст. 184 Податкового кодексу України (далі – Кодекс).
Є випадки, коли анулювання реєстрації як платника ПДВ відбувається за підставою, визначеною пп. “ж” п. 184.1 ст. 184 Кодексу, – до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців (далі – ЄДР) внесено запис про відсутність юридичної або фізичної особи за її місцезнаходженням (місцем проживання) або запис про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу.
Порядок внесення до ЄДР запису про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням або запису про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу визначено статтею 19 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців” (далі – Закон). Згідно з нормами цієї статті вказані записи вносяться до ЄДР за ініціативою державного реєстратора або за ініціативою органу державної податкової служби.
Відповідно до частини 11 статті 19 Закону юридична особа зобов’язана подавати (надсилати) щороку протягом місяця, що настає за датою державної реєстрації, починаючи з наступного року, державному реєстратору для підтвердження відомостей про юридичну особу реєстраційну картку про підтвердження відомостей про юридичну особу.
Зважаючи на зазначене, у випадку усунення підстав для причин анулювання свідоцтва платника ПДВ (особа здійснить підтвердження свого місцезнаходження) така особа має право повторно подати реєстраційну заяву за формою № 1-ПДВ з розшифруванням підстави для реєстрації платником ПДВ відповідно до ст. 183 Кодексу (обов’язкова або за добровільним рішенням).
У разі відсутності підстав для відмови у реєстрації особи як платника податку на додану вартість орган державної податкової служби зобов’язаний видати заявнику або відправити поштою (з повідомленням про вручення) свідоцтво про реєстрацію такої особи як платника податку на додану вартість. Таке свідоцтво видається чи відправляється поштою не пізніше наступного робочого дня після бажаного (запланованого) дня реєстрації платника податку, зазначеного у його заяві, або протягом 5 робочих днів від дати надходження реєстраційної заяви, якщо бажаний (запланований) день реєстрації у заяві не зазначено чи такий день настає раніше дати, що припадає на останній день строку, встановленого для реєстрації платника податку органом державної податкової служби.
Роз’яснення Державної податкової служби України “Як поновити реєстрацію платником податку на додану вартість, якщо ви підтвердили своє місцезнаходження” від 08.04.2013 р.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>