Роз’яснення Державної фіскальної служби України “Щодо спрощення процедури реєстрації платників податків” від 16.01.2015 р.

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
РОЗ’ЯСНЕННЯ
від 16 січня 2015 року
Щодо спрощення процедури реєстрації платників податків
(зміни передбачені Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)”)
З 1 січня 2015 року набрав чинності Закон України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)” (далі – Закон № 71), яким спрощено процедури реєстрації платників податків.
Зокрема, починаючи з 1 січня 2015 року збільшено з 300000 гривень до 1000000 гривень обсяги оподатковуваних операцій, при перевищенні яких особа зобов’язана зареєструватись як платник ПДВ (зміни до пункту 181.1 статті 181 Податкового кодексу України).
Відповідно, анулювання реєстрації платника ПДВ згідно з вимогами підпункту “а” пункту 184.1 статті 184 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) відбувається у разі, якщо загальна вартість оподатковуваних товарів/послуг за останні 12 календарних місяців була меншою від суми у 1000000 гривень.
Законом № 71 скорочено строк реєстрації платником ПДВ з 5 до 3 робочих днів (нова редакція пункту 183.9 статті 183 Кодексу), а також встановлені правила визначення дати реєстрації особи платником ПДВ. Так тепер у разі відсутності підстав для відмови у реєстрації особи як платника ПДВ контролюючий орган зобов’язаний протягом 3 робочих днів після надходження реєстраційної заяви до контролюючого органу внести до реєстру платників ПДВ запис про реєстрацію такої особи як платника ПДВ:
з бажаного (запланованого) дня реєстрації, зазначеного у реєстраційній заяві, що відповідає даті початку податкового періоду (календарного місяця), з якого такі особи вважатимуться платниками ПДВ та матимуть право на складання податкових накладних, у разі добровільної реєстрації особи як платника ПДВ;
з першого числа місяця, наступного за днем спливу 20 календарних днів після подання реєстраційної заяви до контролюючого органу, у разі добровільної реєстрації особи як платника ПДВ, якщо бажаний (запланований) день реєстрації у заяві не зазначено;
з бажаного (запланованого) дня, що відповідає першому числу календарного кварталу, в якому буде застосовуватися ставка єдиного податку, що передбачає сплату ПДВ, у разі переходу осіб на спрощену систему оподаткування або зміни ставки єдиного податку;
з першого числа календарного місяця, в якому здійснено перехід на сплату інших податків і зборів, у разі реєстрації осіб, визначених в абзаці першому п. 183.4, що відповідають вимогам, визначеним п. 181.1 ст. 181 Кодексу, якщо перше число календарного місяця, з якого здійснюється перехід на сплату інших податків і зборів, на день подання реєстраційної заяви не настало;
з дня внесення запису до реєстру платників ПДВ у разі обов’язкової реєстрації особи як платника ПДВ або у разі реєстрації осіб, визначених в абзаці першому п. 183.4, що відповідають вимогам, визначеним п. 181.1 ст. 181 Кодексу, якщо перше число календарного місяця, в якому здійснено перехід на сплату інших податків і зборів, на день подання реєстраційної заяви настало.
Датою реєстрації особи платником ПДВ, яка вноситься до реєстру платників ПДВ, є зазначена вище дата.
Внесені також доповнення до положень щодо підстави для відмови у реєстрації платником ПДВ та встановлено норму, що контролюючий орган відмовляє у реєстрації платником ПДВ у разі, якщо особою при поданні реєстраційної заяви чи визначенні бажаного (запланованого) дня реєстрації не дотримано порядок та строки (терміни), встановлені пунктами 183.1, 183.3 – 183.7 статті 183 Кодексу (зміни до пункту 183.8 статті 183 Кодексу).
Законом № 71 запроваджено нові правила спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, груп і ставок єдиного податку, що передбачають або не передбачають сплату податку на додану вартість (зміни до пункту 291.4 статті 291, пунктів 293.3 та 293.8 статті 293, підпункту 298.1.5 пункту 298.1 статті 298 Кодексу).
Так, замість шести груп платників єдиного податку запроваджено чотири групи (перша та друга групи – для фізичних осіб – підприємців, третя група – для юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, четверта – для сільськогосподарських товаровиробників).
Реєстрація таких осіб платниками ПДВ здійснюється не раніше дати зміни системи оподаткування з урахуванням положень статті 293 Кодексу, відповідно до яких:
ставкою єдиного податку, що передбачає сплату податку на додану вартість, є ставка єдиного податку, визначена для третьої групи (для юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців) у розмірі 2 відсотки;
ставкою єдиного податку, що не передбачає сплати податку на додану вартість, є ставка єдиного податку, визначена для третьої групи (для юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців) у розмірі 4 відсотки.
Платник єдиного податку четвертої групи реєструється платником ПДВ (у тому числі як суб’єкт спеціального режиму оподаткування) за загальними правилами, встановленими Кодексом, незалежно від дати переходу на сплату єдиного податку, встановленого для четвертої групи. Реєстраційна заява подається у строки, встановлені для обов’язкової або добровільної реєстрації.
Також внесено зміни до абзацу другого підпункту 298.1.2 пункту 298.1 Кодексу, згідно з якими зареєстровані в установленому законом порядку суб’єкти господарювання (новостворені), які протягом 10 днів з дня державної реєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, яка не передбачає сплату податку на додану вартість, вважаються платниками єдиного податку з дня їх державної реєстрації.
Роз’яснення Державної фіскальної служби України “Щодо спрощення процедури реєстрації платників податків” від 16.01.2015 р.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>