Рішення Автозаводського районного суду м. Кременчука Полтавської області “Щодо створення ОСББ” від 30.04.2014 р. у справі № 524/10639/13-ц

АВТОЗАВОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КРЕМЕНЧУКА ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
від 30 квітня 2014 року Справа № 524/10639/13-ц
Автозаводський районний суд м. Кременчука Полтавської області в складі:
головуючого судді – Андрієць Д.Д.
за участю секретаря – Бєлєнького О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кременчуці цивільну справу
за позовом ОСОБА_1
до Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку «Житловий комплекс будинків «Добробут»
про визнання недійсними установчих зборів, установчих документів та скасування державної реєстрації, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до Автозаводського районного суду м. Кременчука з позовом до ОСББ «ЖКБ «Добробут» про визнання недійсними установчих зборів, установчих документів та скасування державної реєстрації.
Позивач свої вимоги обґрунтувала тим, що вона є власником квартири АДРЕСА_1 на підставі договору дарування від 10.09.2011 року. Їй стало відомо, що 02.08.2012 року виконавчим комітетом Кременчуцької міської ради Полтавської області було проведено державну реєстрацію ОСББ «ЖКБ «Добробут». Вважає, що дане об’єднання було створене з порушенням норм чинного законодавства, оскільки об’єднує два самостійні будинки. Також вона не була повідомлена про дату та час проведення установчих зборів. З протоколу установчих зборів неможливо визначити фактичну чисельність присутніх власників квартир та нежитлових приміщень на установчих зборах ОСББ «ЖКБ «Добробут», та наявність кворуму при прийнятті рішення про створення ОСББ.
Посилаючись на вказані обставини, позивач просила суд визнати недійсними установчі збори, протокол № 1 від 30.05.2012 року та Статут ОСББ «ЖКБ «Добробут». Визнати недійсною державну реєстрацію ОСББ «ЖКБ «Добробут», скасувати запис № 15851020000008217 про державну реєстрацію ОСББ «ЖКБ «Добробут» та зобов’язати Державну реєстраційну службу України внести до Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців відповідні зміни.
Представник позивача ОСОБА_1 – ОСОБА_2 в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просив задовольнити з підстав, визначених в позовній заяві. Зазначив, що ОСОБА_1, як власник квартири АДРЕСА_1 не була письмово повідомлена про дату та час проведення установчих зборів. Протокол установчих зборів вважає підробленим, оскільки серед осіб, які брали участь в голосуванні зазначені особи, які не є власниками будь-яких приміщень у буд. АДРЕСА_1. Також серед обраних членів правління ОСББ «ЖКБ «Добробут» значиться його прізвище, хоча він не був присутній на установчих зборах. Так як вказані порушення чинного законодавства не можна усунути, вважає, що є підстави, для визнання державної реєстрації ОСББ недійсною.
На запитання суду з приводу того, в чому полягає порушення прав позивача відповів, що позивача влаштовують послуги з утримання будинку, які надає ТОВ «ЖЕП «Перспектива», і позивач не вбачає необхідності в створенні ОСББ «ЖКБ «Добробут».
Представники відповідача, ОСББ «ЖКБ «Добробут» – Чурсіна І.В., Чурсін В.П. в судовому засіданні заперечували проти задоволення позовних вимог. Пояснили, що у квартирі ОСОБА_1 фактично проживає її син ОСОБА_2, який не повідомив ініціативну групу про те, що дійсним власником АДРЕСА_1 є його мати ОСОБА_1 Своїм підписом у списку членів об’єднання він фактично підтвердив згоду на створення та участь у ОСББ. Особисте вручення позивачці повідомлення про проведення установчих зборів було неможливим, у зв’язку з її не проживанням у вищевказаній квартирі і не може бути підставою для визнання зборів недійсними. Відповідно до ст. 9 ЗУ «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку», членство в об’єднанні є добровільним і може набуватися у будь-який момент його існування, в зв’язку з чим права позивача не порушені. Зазначили, що чинне законодавство не містить обмежень щодо створення ОСББ, яке б об’єднувало два будинки.
Представник третьої особи, ТОВ «ЖЕП «Перспектива» – Миронюк Т.А. в судовому засіданні підтримала позовні вимоги. Вважає, що протоколі від 30.05.2012 року зазначені недостовірні дані щодо власників квартир, в зв’язку з чим він є недійсним. Оскільки на підставі вказаного протоколу було проведено державну реєстрацію ОСББ «ЖКБ «Добробут», позовні вимоги щодо скасування його державної реєстрації мають бути задоволені. Створення ОСББ шляхом об’єднання співвласників двох багатоквартирних будинків вважає незаконним.
Третя особа – Відділ державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців реєстраційної служби Кременчуцького міського управління юстиції Полтавської області в судове засідання не з’явилася, до суду направила клопотання про розгляд справи без участі їх представника. В своїх письмових поясненнях зазначила, що пакет документів для проведення державної реєстрації новоутвореної юридичної особи, наданий ОСОБА_4 державному реєстратору повністю відповідав вимогам ст. 24 ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців».
Свідок ОСОБА_7 в судовому засіданні пояснив, що був учасником ініціативної групи, яка організовувала проведення установчих зборів 30.05.2012 року. Він особисто обходив всі квартири в будинках АДРЕСА_1 і сповіщав їх мешканців про проведення зборів. Власники квартир та офісних приміщень розписувались із зазначенням дати про те, що їм було повідомлено про дату та час проведення установчих зборів. Крім того, ним було складено акт про неможливість особистого повідомлення мешканців деяких квартир через їх відсутність. У поштові скриньки та у двері цих квартир було вкладено повідомлення про скликання установчих зборів. Син позивача, ОСОБА_2 був активним учасником створення ОСББ. Результати голосування на зборах 30.05.2012 року відображалися у листку голосування із зазначенням особистого підпису кожного хто проголосував. Учасники зборів мали можливість ознайомитися з проектом статуту ОСББ.
Свідок ОСОБА_8 в судовому засіданні пояснила, що за родом своєї діяльності як депутат Автозаводської районної ради м. Кременчука вона була присутня на установчих зборах ОСББ «ЖКБ «Добробут» разом з головою асоціації Об’єднань співвласників багатоквартирних будинків ОСОБА_9 Підтвердила, що на зборах здійснювалася реєстрація їх учасників. За її підрахунками присутніх було понад сто осіб.
Свідок ОСОБА_10 пояснила, що мешкає в АДРЕСА_3. Підтвердила, що на під’їзді її будинку було розміщено оголошення про скликання установчих зборів. Вона була присутня на вказаних зборах. Результати голосування відображалися письмово із зазначенням позиції голосуючого – «За» або «Проти». Учасників зборів знайомили з статутом ОСББ.
Свідок ОСОБА_11 в судовому засіданні пояснив, що був присутній на установчих зборах ОСББ «ЖКБ «Добробут», як директор ТОВ «ЖЕП «Перспектива». Зазначив, що реєстрація учасників установчих зборів не проводилася, листків для голосування не було.
 Суд, вислухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи, оцінивши надані суду докази, приходить до висновку про необхідність відмови в задоволенні позовних вимог з наступних підстав.
 Відповідно до ст. 6 ЗУ «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку», об’єднання може бути створене в будинку будь-якої форми власності з числа тих, хто приватизував або придбав квартиру, а також власника будинку або його уповноваженої особи, власників жилих приміщень, а також власників нежилих приміщень.
Для створення об’єднання скликаються установчі збори. Скликання установчих зборів здійснюється власником будинку або ініціативною групою, яка складається не менш як з трьох
власників квартир або нежилих приміщень.
Повідомлення про проведення установчих зборів направляється власником будинку або ініціативною групою не менше ніж за 14 днів до дати проведення установчих зборів. Повідомлення направляється в письмовій формі і вручається кожному власнику під розписку або шляхом поштового відправлення (рекомендованим листом). У повідомленні про проведення установчих зборів зазначається, з чиєї ініціативи скликаються збори, місце і час проведення, проект порядку денного.
У голосуванні беруть участь власники (їх уповноважені особи), які присутні на установчих зборах. Рішення приймається шляхом поіменного голосування. Рішення оформлюється особистим підписом кожного, хто проголосував, у протоколі із зазначенням результату голосування (“за” чи “проти”). Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало не менше двох третин присутніх осіб, які мають право голосу.
Установчі збори правомочні, якщо на них присутні більше п’ятдесяти відсотків власників. Установчі збори приймають рішення про створення об’єднання і затверджують його статут.
Державна реєстрація об’єднання (асоціації) проводиться у порядку, встановленому законом для державної реєстрації юридичних осіб.
Статтею 9 Закону визначено, що членство в об’єднанні є добровільним і може набуватися
одночасно з створенням об’єднання при проведенні установчих зборів, а також індивідуально, на основі письмової заяви, в будь-який момент його існування. Власники приміщень, розташованих у межах одного житлового комплексу, які не є членами об’єднання, можуть укладати з об’єднанням угоди про співпрацю та дії у спільних інтересах.
Судом достовірно встановлено, що 30.05.2012 року відбулися установчі збори ОСББ «ЖКБ «Добробут».
Про проведення вказаних установчих зборів власники квартир та нежитлових приміщень особисто повідомлялися членами ініціативної групи, які здійснювали поквартирний обхід мешканців будинків АДРЕСА_1 Полтавської області. Також про проведення установчих зборів ОСББ «ЖКБ «Добробут» власники квартир та нежитлових приміщень вказаних будинків повідомлялися шляхом розміщення відповідних оголошень на під’їздах будинків. Вказане підтверджується копіями відомостей з підписами повідомлених осіб та актами про результати вручення повідомлень про скликання і проведення установчих зборів від 17.05.2012 року за підписами членів ініціативної групи ОСОБА_4, ОСОБА_7, ОСОБА_12
Відповідачем визнана та обставина, що позивач ОСОБА_1 не була особисто повідомлена про проведення установчих зборів через те, що вона не проживає у АДРЕСА_1. З копії паспорту громадянина України, ОСОБА_1, серії НОМЕР_1, виданого Автозаводським РВ КМУ УМВС України в Полтавській області 28.01.2004 року вбачається, що ОСОБА_1 зареєстрована за адресою: АДРЕСА_4.
Відповідно до протоколу № 1 від 30.05.2012 року на установчих зборах були присутні більше 50 % власників квартир та житлових приміщень, що відповідає вимогам ст. 6 ЗУ «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку».
Відомості поіменного голосування на установчих зборах від 30.05.2012 року свідчать про те, що голосування за створення ОСББ «ЖКБ «Добробут», затвердження Статуту об’єднання було проведено без порушення вимог ЗУ «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку».
Позивачем не було надано суду доказів на спростування встановлених судом обставин.
Суд критично ставиться до показів свідків ОСОБА_10 та ОСОБА_11 щодо відсутності кворуму на установчих зборах, оскільки вони спростовуються письмовими доказами, якими є відомості поіменного голосування учасників установчих зборів.
Реєстрація ОСББ «ЖКБ «Добробут» була здійснена 02.08.2012 року у відповідності до вимог ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців».
Відповідно до ст. 3 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим кодексом, звернутися до суду за захистом свої порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
На обґрунтування позовних вимог, позивач не довела які саме її права порушені відповідачем і яким чином вони можуть бути відновлені шляхом визнання недійсними установчих зборів, протоколу № 1 від 30.05.2012 року, Статуту ОСББ «ЖКБ «Добробут», державної реєстрації Об’єднання.
На думку суду, створення ОСББ «ЖКБ «Добробут» відбулося у відповідності до норм чинного законодавства. Неповідомлення ОСОБА_1 особисто про дату та час проведення установчих зборів не є підставою для скасування державної реєстрації ОСББ «ЖКБ «Добробут. Відсутність позивача на установчих зборах не обмежує її право стати членом об’єднання або укласти з об’єднанням угоду про співпрацю та дії у спільних інтересах.
За таких обставин, суд вважає позовні вимоги ОСОБА_1 безпідставними та такими, що не підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 14, 57-60, 208, 209, 212-215, 218 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
В задоволенні позову ОСОБА_1 до Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку «Житловий комплекс будинків «Добробут» про визнання недійсними установчих зборів, установчих документів та скасування державної реєстрації – відмовити.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Полтавської області через Автозаводський районний суд міста Кременчука шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення Автозаводського районного суду м. Кременчука Полтавської області “Щодо створення ОСББ” від 30.04.2014 р. у справі № 524/10639/13-ц

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>