Постанова Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку розрахунку та застосування ринкового діапазону цін і ринкового діапазону рентабельності для цілей трансфертного ціноутворення” від 17.10.2013 р. № 763

Втрата чинності: 10.06.2015 р.

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 17 жовтня 2013 р. № 763

Про затвердження Порядку розрахунку та застосування ринкового діапазону цін і ринкового діапазону рентабельності для цілей трансфертного ціноутворення

Постанова втратила чинність
(згідно з постановою Кабінету Міністрів України
від 04 червня 2015 року № 381)
Відповідно до підпункту 39.3.2.4 підпункту 39.3.2 пункту 39.3 статті 39 Податкового кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок розрахунку та застосування ринкового діапазону цін і ринкового діапазону рентабельності для цілей трансфертного ціноутворення, що додається.
Прем’єр-міністр України
М. АЗАРОВ
 
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 17 жовтня 2013 р. № 763
ПОРЯДОК
розрахунку та застосування ринкового діапазону цін і ринкового діапазону рентабельності для цілей трансфертного ціноутворення
1. Цей Порядок визначає процедуру розрахунку та застосування ринкового діапазону цін і ринкового діапазону рентабельності для цілей трансфертного ціноутворення.
2. Для визначення ринкового діапазону цін використовується вибірка цін зіставних операцій, впорядкована за зростанням. Кожному значенню вибірки починаючи з мінімального присвоюється порядковий номер. Якщо вибірка містить два і більше однакових значення, до неї включаються всі такі значення. До вибірки не включається ціна контрольованої операції.
3. Мінімальне значення ринкового діапазону цін визначається:
якщо частка від ділення числа значень вибірки цін на чотири є цілим числом, — як середнє арифметичне значення між значенням, що має у вибірці порядковий номер, рівний такому цілому числу, та значенням, що має наступний порядковий номер у вибірці;
якщо частка від ділення числа значень вибірки цін на чотири не є цілим числом, — як значення, що має у вибірці порядковий номер, який дорівнює збільшеній на одиницю цілій частині такого числа.
4. Максимальне значення ринкового діапазону цін визначається:
якщо добуток числа 0,75 і числа значень вибірки цін є цілим числом, — як середнє арифметичне значення між значенням, що має у вибірці порядковий номер, рівний такому цілому числу, та значенням, що має наступний порядковий номер у вибірці;
якщо добуток числа 0,75 і числа значень вибірки цін не є цілим числом, — як значення, що має у вибірці порядковий номер, який дорівнює збільшеній на одиницю цілій частині такого числа.
5. Під час використання методу порівняльної неконтрольованої ціни (аналогів продажу) ринковий діапазон цін застосовується з урахуванням підпунктів 39.3.3.6—39.3.3.9 підпункту 39.3.3 пункту 39.3 статті 39 Податкового кодексу України.
6. Для визначення ринкового діапазону рентабельності з урахуванням підпунктів 39.3.2.5—39.3.2.10 підпункту 39.3.2 пункту 39.3 статті 39 Податкового кодексу України визначається вибірка показників рентабельності зіставних операцій, впорядкована за зростанням. Кожному значенню вибірки починаючи з мінімального присвоюється порядковий номер. Якщо вибірка містить два і більше однакових значення, до неї включаються всі такі значення. До вибірки не включається показник рентабельності контрольованої операції.
7. Мінімальне значення ринкового діапазону рентабельності визначається:
якщо частка від ділення числа значень вибірки показників рентабельності на чотири є цілим числом, — як середнє арифметичне значення між значенням, що має у вибірці порядковий номер, рівний такому цілому числу, та значенням, що має наступний порядковий номер у вибірці;
якщо частка від ділення числа значень вибірки показників рентабельності на чотири не є цілим числом, — як значення, що має у вибірці порядковий номер, який дорівнює збільшеній на одиницю цілій частині такого числа.
8. Максимальне значення ринкового діапазону рентабельності визначається:
якщо добуток числа 0,75 і числа значень вибірки показників рентабельності є цілим числом, — як середнє арифметичне значення між значенням, що має у вибірці порядковий номер, рівний такому цілому числу, та значенням, що має наступний порядковий номер у вибірці;
якщо добуток числа 0,75 і числа значень вибірки показників рентабельності не є цілим числом, — як значення, що має у вибірці порядковий номер, який дорівнює збільшеній на одиницю цілій частині такого числа.
9. З метою забезпечення достовірності значень вибірки цін та вибірки показників рентабельності зіставних операцій платники податків та Міндоходів здійснюють коригування комерційних та/або фінансових умов та/або результатів таких операцій на підставі результатів аналізу їх елементів, визначених підпунктом 39.2.2.4 підпункту 39.2.2 пункту 39.2 статті 39 Податкового кодексу України.
10. Під час застосування ринкового діапазону рентабельності залежно від методу, за яким визначається ціна контрольованої операції, використовуються відповідні фінансові показники, зазначені у підпункті 39.3.2.5 підпункту 39.3.2 пункту 39.3 статті 39 Податкового кодексу України.
11. Під час використання методу ціни перепродажу ринковий діапазон рентабельності застосовується з урахуванням підпунктів 39.3.4.3—39.3.4.6 підпункту 39.3.4 пункту 39.3 статті 39 Податкового кодексу України.
12. Під час використання методу “витрати плюс” ринковий діапазон рентабельності застосовується з урахуванням підпунктів 39.3.5.3—39.3.5.6 підпункту 39.3.5 пункту 39.3 статті 39 Податкового кодексу України.
13. Під час використання методу чистого прибутку ринковий діапазон рентабельності застосовується з урахуванням підпунктів 39.3.6.4—39.3.6.7 підпункту 39.3.6 пункту 39.3 статті 39 Податкового кодексу України.
14. Під час використання методу розподілення прибутку ринковий діапазон цін або ринковий діапазон рентабельності застосовується для визначення розрахункового прибутку (збитку) відповідно до підпункту 39.3.7.7 підпункту 39.3.7 пункту 39.3 статті 39 Податкового кодексу України.
15. Методичні рекомендації щодо порядку та особливостей застосування ринкового діапазону цін та ринкового діапазону рентабельності для кожного з методів визначення ціни у контрольованих операціях, встановлених підпунктами 39.3.1.1—39.3.1.5 підпункту 39.3.1 пункту 39.3 статті 39 Податкового кодексу України, розробляються Міндоходів.
Постанова Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку розрахунку та застосування ринкового діапазону цін і ринкового діапазону рентабельності для цілей трансфертного ціноутворення” від 17.10.2013 р. № 763

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>