Постанова Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку надання державними органами та органами місцевого самоврядування, державними реєстраторами інформації про фінансові операції та їх учасників до Державної служби фінансового моніторингу” від 16.09.2015 р. № 708

Редакція: 22.09.2015 р.

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 16 вересня 2015 року № 708

Про затвердження Порядку надання державними органами та органами місцевого самоврядування, державними реєстраторами інформації про фінансові операції та їх учасників до Державної служби фінансового моніторингу

Відповідно до частин четвертої та шостої статті 12 Закону України “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення” Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок надання державними органами, органами місцевого самоврядування та державними реєстраторами інформації про фінансові операції та їх учасників до Державної служби фінансового моніторингу, що додається.
2. Визнати такими, що втратили чинність:
постанову Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2010 р. № 759 “Про затвердження Порядку надання органами державної влади інформації про фінансові операції до Державної служби фінансового моніторингу” (Офіційний вісник України, 2010 р., № 65, ст. 2273);
пункт 4 змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України з питань діяльності Державної служби фінансового моніторингу, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2011 р. № 75 (Офіційний вісник України, 2011 р., № 9, ст. 419).
Прем’єр-міністр України
А. Яценюк
 
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 16 вересня 2015 року № 708
ПОРЯДОК
надання державними органами та органами місцевого самоврядування, державними реєстраторами інформації про фінансові операції та їх учасників до Державної служби фінансового моніторингу
1. Цей Порядок визначає процедуру надання до Держфінмоніторингу:
державними органами, що провадять діяльність у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму чи фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, інформації про фінансові операції, стосовно яких є підозра, та їх учасників, виявлені під час виконання своїх функцій;
державними органами (крім Національного банку) та органами місцевого самоврядування, державними реєстраторами інформації (копій документів), необхідної для виконання покладених на Держфінмоніторинг завдань.
2. Дія цього Порядку поширюється на державні органи (крім Національного банку), зокрема ті, що провадять діяльність у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму чи фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, органи місцевого самоврядування та державних реєстраторів.
3. Терміни, які вживаються в цьому Порядку, застосовуються в значеннях, визначених Законом України “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення”.    
4. Інформація, що надається відповідно до цього Порядку, є таємницею фінансового моніторингу. Обмін зазначеною інформацією, її розкриття та захист здійснюється відповідно до закону.
5. Інформація про фінансову операцію та її учасників надається державним органом, що провадить діяльність у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму чи фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, не пізніше десяти календарних днів з дня встановлення підозри.
6. Інформація про фінансову операцію та її учасників надається в письмовій формі за підписом уповноваженої особи державного органу.
7. Інформація про фінансову операцію повинна містити такі відомості:
дата проведення фінансової операції (відмови в її проведенні, її зупинення);
сума фінансової операції;
зміст фінансової операції;
підстави підозри;
інші відомості про фінансову операцію (у разі наявності).
Інформація щодо учасників фінансової операції повинна містити наявні ідентифікаційні дані.
8. За наявності відповідних документів щодо проведення фінансової операції або її учасників державний орган також подає копії таких документів, завірені в установленому законодавством порядку.
9. Державні органи та органи місцевого самоврядування, державні реєстратори  надають Держфінмоніторингу інформацію за його запитом.
10. Запит щодо надання Держфінмоніторингу інформації надсилається в письмовій формі за підписом уповноваженої особи Держфінмоніторингу.
11. Державні органи та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, державні реєстратори надають запитувану інформацію відповідно до законодавства та не пізніше десяти календарних днів з дня одержання запиту Держфінмоніторингу.
12. Відповідь державних органів та органів місцевого самоврядування на запит Держфінмоніторингу надсилається у письмовій формі за підписом уповноваженої особи відповідного органу і повинна містити:
реквізити запиту Держфінмоніторингу, на який надсилається відповідь;
повну та достовірну інформацію, що запитується;
копії документів щодо підтвердження відповідної інформації, завірені в установленому законодавством порядку (у разі наявності).
13. Неправомірна відмова в наданні запитуваної інформації та копій документів, несвоєчасне або неповне їх надання або надання недостовірної інформації  тягнуть за собою відповідальність посадових осіб державних органів та органів місцевого самоврядування відповідно до закону.
Постанова Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку надання державними органами та органами місцевого самоврядування, державними реєстраторами інформації про фінансові операції та їх учасників до Державної служби фінансового моніторингу” від 16.09.2015 р. № 708

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>