Наказ Міністерства доходів і зборів України “Про затвердження Порядку видачі довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами доходів і зборів” від 10.10.2013 р. № 567

Редакція: 26.11.2013 р.

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
від 10 жовтня 2013 року № 567
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
31 жовтня 2013 р. за № 1842/24374

Про затвердження Порядку видачі довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами доходів і зборів

Відповідно до пункту 9 Положення про Міністерство доходів і зборів України, затвердженого Указом Президента України від 18 березня 2013 року № 141, та з метою поліпшення обслуговування платників податків при наданні послуги з видачі довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами доходів і зборів,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок видачі довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами доходів і зборів, що додається.
2. Департаменту обслуговування платників податків (Мальцева В. В.) в установленому законодавством порядку забезпечити:
подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України;
оприлюднення цього наказу.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Ігнатова А. П.
Міністр
О. В. Клименко
 

 

ПОГОДЖЕНО:
 

 

Голова Державної служби України
з питань регуляторної політики
та розвитку підприємництва

М. Ю. Бродський

 

 

Міністр фінансів України
Ю. Колобов
 
ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Міністерства доходів і зборів України
від 10 жовтня 2013 року № 567
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
31 жовтня 2013 р. за № 1842/24374
Порядок
видачі довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами доходів і зборів
1. Цей Порядок визначає механізм видачі органами доходів і зборів довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами доходів і зборів (далі – Довідка).
2. Довідка видається міжрегіональними територіальними органами Міндоходів України (повноваження яких поширюються на кілька адміністративно-територіальних одиниць), державними податковими інспекціями в районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, об’єднаними та спеціалізованими державними податковими інспекціями за встановленою формою (додаток 1) за основним місцем обліку платника податків, який звертається за наданням послуги.
3. Довідка видається безоплатно на підставі заяви (додаток 2) платника податків про видачу Довідки.
Заява складається з обов’язковим посиланням на відповідний нормативно-правовий акт, що передбачає надання органом доходів і зборів Довідки, та зазначенням найменування підприємства (установи, організації), до якого (якої) Довідку буде подано платником податків.
4. Строк розгляду заяви платника податків та видачі Довідки або направлення відмови в її наданні становить п’ять робочих днів з дня отримання такої заяви органом доходів і зборів.
5. Орган доходів і зборів визначає наявність/відсутність у платника податків податкового боргу на дату формування Довідки з урахуванням наявності/відсутності такого боргу в інформаційних системах органів доходів і зборів за основним та неосновним місцем обліку платника податків.
6. Строк, протягом якого Довідка може бути видана, має відповідати визначеному у ній строку дії. Якщо платник податків не звернувся до органу доходів і зборів за отриманням Довідки протягом строку її дії, вона підшивається до справи платника податків.
7. Довідка видається у паперовому або електронному вигляді.
Довідку у паперовому вигляді платник податків або його законний чи уповноважений представник отримує безпосередньо в органі доходів і зборів, до якого було подано заяву про отримання Довідки.
Платникам податків, які подають звітність в електронній формі, надання Довідки може здійснюватися засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог закону щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.
8. За наявності у платника податків податкового боргу органом доходів і зборів готується лист платнику податків (у довільній формі) з вмотивованою відмовою щодо видачі Довідки, який надсилається на адресу платника податків.
Директор Департаменту
обслуговування платників податків
В. В. Мальцева
Додаток 1
до Порядку видачі довідки про відсутність
заборгованості з податків, зборів, платежів, що
контролюються органами доходів і зборів
(пункт 2)
Додаток 2
до Порядку видачі довідки про відсутність
заборгованості з податків, зборів, платежів, що
контролюються органами доходів і зборів
(пункт 3)
Наказ Міністерства доходів і зборів України “Про затвердження Порядку видачі довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами доходів і зборів” від 10.10.2013 р. № 567

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>