Лист Національного банку України “Щодо оформлення видаткового касового ордера підприємством” від 22.04.2013 р. № 11-117/1363/4874

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 22.04.2013 р. № 11-117/1363/4874
Національний банк України розглянув лист редакції газети “Все про бухгалтерський облік” від 25.03.2013 № 217 стосовно надання роз’яснення з питань оформлення видаткового касового ордера підприємством і повідомляє таке.
Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні (далі – Положення), затверджене постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 № 637 та зареєстроване в Міністерстві юстиції України 13.01.2005 р. за № 40/10320, визначає порядок ведення касових операцій юридичними особами (крім банків) незалежно від організаційно-правової форми та форми власності і фізичними особами, які здійснюють підприємницьку діяльність, а також форми касових документів, що застосовуються ними. Типові форми касових документів наведені у додатках до Положення.
У реквізиті “Видати” видаткового касового ордера (додаток 3 до Положення) зазначається прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи, яка отримує кошти. У разі, якщо видатковий касовий ордер оформляється на загальну суму коштів, що видаються, наприклад – по відомості на виплату грошей працівникам підприємства (додаток 1 до Положення), то у вказаному реквізиті зазначається відповідний підрозділ підприємства, що отримує кошти.
Якщо ж підприємство здійснює виплати з оформленням видаткової відомості, то відповідно до абзацу другого пункту 3.8 Положення на титульній сторінці видаткової відомості робиться дозвільний напис про видачу готівки за підписами керівника і головного бухгалтера або осіб, уповноважених керівником, із зазначенням строків видачі готівки і суми (гривень – словами, копійок – цифрами).
При цьому слід зазначити, що згідно з вимогами останнього абзацу пункту 3.10 глави 3 Положення у касових ордерах, що оформляються на загальну суму проведених підприємством касових операцій (у тому числі видача готівки за видатковими відомостями), реквізит “Одержав” (у видатковому касовому ордері), в якому зазначається сума готівки, не заповнюється.
В цьому випадку може не заповнюватися і реквізит “Підпис одержувача”, оскільки одержувачі готівки проставляють свої підписи про отримання у видатковій відомості.
Інші реквізити видаткового касового ордера, а саме дата; найменування, номер, дата та місце видачі документа, який засвідчує особу одержувача, мають заповнюватися відповідно до вимог Положення.
 
Заступник Голови
Національного банку України                            В. Ричаківська
Лист Національного банку України “Щодо оформлення видаткового касового ордера підприємством” від 22.04.2013 р. № 11-117/1363/4874

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>