Лист Національного банку України “Щодо строку видачі грошового авансу на відрядження” від 20.06.2002 р. № 11-113/1099

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 20.06.2002 р. № 11-113/1099
Щодо строку видачі грошового авансу на відрядження

Департамент готівково-грошового обігу Національного банку України розглянув лист <…> щодостроку видачі грошового авансу працівнику на відрядження і в межах своєї компетенції повідомляє.

Усі практичні питання, пов’язані з відрядженнями, регламентуються Інструкцією про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 13.03.98 № 59 (в редакції наказу Мінфіну від 10.06.99 № 146).

У пункті 1.10 [розділу I] цього нормативного документа зазначено, що відрядженому працівниковіперед від’їздом у відрядження видається грошовий аванс у межах сум, визначених на оплату проїзду, витрат на наймання житлового приміщення і добових. Більш конкретний строк видачі коштів до початку відрядження вказаною Інструкцією на сьогодні не визначено.

У зв’язку з цим, на наш погляд, термін видачі готівки своїм працівникам на відрядження має визначатися самим суб’єктом господарювання з урахуванням дати оформлення наказу (розпорядження) про відрядження, реального часу, необхідного для придбання квитків на проїзд, по кожному конкретному відрядженню тощо.

Звітування ж по витраченим на відрядження коштам здійснюється згідно з Порядком ведення касових операцій в національній валюті в Україні, затвердженим постановою Правління Національного банку України від 19.02.2001 № 72 (із змінами), протягом 3 робочих днів після повернення працівника з відрядження незалежно від того, коли одержана готівка на ці цілі. Утакий же термін підзвітна особа повинна скласти авансовий звіт щодо використання виданих їй коштів для вирішення у відрядженні виробничих і господарських питань.

Директор Департаменту готівково-грошового обігу
Н. Дорофєєва
Лист Національного банку України “Щодо строку видачі грошового авансу на відрядження” від 20.06.2002 р. № 11-113/1099

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>