Лист Міжрегіонального головного управління ДФС – Центрального офісу з обслуговування великих платників “Щодо складання зведеної податкової накладної” від 28.09.2015 р. № 22394/10/28-10-06-11

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Міжрегіональне головне управління ДФС –
Центральний офіс з обслуговування великих платників
ЛИСТ
від 28.09.2015 р. № 22394/10/28-10-06-11
Щодо складання зведеної податкової накладної
Міжрегіональне головне управління ДФС – Центральний офіс з ОВП розглянуло лист від підприємства щодо складання зведеної податкової накладної та в межах своїх повноважень повідомляє.
Згідно з п. 187.7 ст. 187 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) датою виникнення податкових зобов’язань у разі постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів є дата зарахування таких коштів на банківський рахунок платника податку або дата отримання відповідної компенсації у будь-якій іншій формі, включаючи зменшення заборгованості такого платника податку за його зобов’язаннями перед бюджетом.
Відповідно до п. 201.4 ст. 201 Кодексу платники податку в разі здійснення операцій з постачання товарів/послуг, постачання яких має безперервний або ритмічний характер:
покупцям – платникам податку – можуть скласти не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання, зведені податкові накладні на кожного платника податку, з яким постачання мають такий характер, з урахуванням усього обсягу постачання товарів/послуг відповідному платнику протягом такого місяця;
покупцям – особам, не зареєстрованим платниками податку, – можуть складати не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання, зведену податкову накладну з урахуванням всього обсягу постачання товарів/послуг таким покупцям, з якими постачання мають такий характер, протягом такого місяця.
Для цілей застосування норм Кодексу ритмічним характером постачання вважається постачання товарів/послуг одному покупцю два та більше разів на місяць.
Разом з тим, введення нормою Закону України від 16 липня 2015 року № 643-VІІІ “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість” (далі – Закон № 643) зведеної податкової накладної в разі постачання товарів/послуг, постачання яких має безперервний або ритмічний характер, враховує те, що складати податкову накладну можна не на дату формування податкового зобов’язання, а не пізніше останнього дня місяця. Тобто виникнення податкового зобов’язання і складання податкової накладної відбудуться в одному звітному періоді, але в різні дні. При цьому податкова накладна дає змогу врахувати такі розбіжності.
Загальний порядок виписки податкової накладної передбачає, зокрема, навести дату виникнення податкового зобов’язання (гр. 2 табличної частини). Тому, враховуючи особливе правило визнання податкових зобов’язань згідно п. 187.7 ст. 187 Кодексу, у формі зведеної податкової накладної у гр. 2 «Дата виникнення податкового зобов’язання (постачання (оплати))» платник ПДВ має вказати дату виникнення податкового зобов’язання, тобто дату надходження попередньої оплати за товари/послуги.
Лист Міжрегіонального головного управління ДФС – Центрального офісу з обслуговування великих платників “Щодо складання зведеної податкової накладної” від 28.09.2015 р. № 22394/10/28-10-06-11

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>