Лист Міністерства юстиції України “Щодо проведення державної реєстрації речових та інших прав на нерухоме майно, які підлягають реєстрації” від 12.02.2014 р. № 13.1-32/46

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 12.02.2014 р. № 13.1-32/46
Начальнику Головного управління юстиції
Міністерства юстиції України в Автономній
Республіці Крим, начальникам Головних
управлінь юстиції в областях, містах Києві та
Севастополі
У зв’язку з набранням чинності постанови Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2013 року№ 868 “Про затвердження Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень і Порядку надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно”, Міністерство юстиції України повідомляє.
Статтею 7 Закону України “Про нотаріат” встановлено, що нотаріуси у своїй діяльності керуються законами України, постановами Верховної Ради України, указами і розпорядженнями Президента України, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, а на території Автономної Республіки Крим, крім того, – законодавством Автономної Республіки Крим, наказами Міністра юстиції України, нормативними актами обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.
У разі наявності розбіжностей у нормативно-правових актах, якими врегульовано порядок державної реєстрації прав на нерухоме майно при вчиненні нотаріальних дій, нотаріуси мають застосовувати положення нормативного акту, що має вищу юридичну силу.
Правові засади проведення державної реєстрації речових та інших прав на нерухоме майно, які підлягають реєстрації, визначені Законом України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень”.
Вимогами частини п’ятої статті 3 вказаного Закону встановлено, що державна реєстрація прав власності, реєстрація яких проведена відповідно до законодавства, що діяло на момент їх виникнення, під час вчинення нотаріальної дії з нерухомим майном, об’єктом незавершеного будівництва проводиться нотаріусом, яким вчиняється така дія.
Державна реєстрація прав у результаті вчинення нотаріальної дії з нерухомим майном, об’єктом незавершеного будівництва проводиться нотаріусом, яким вчинено таку дію.
Одночасно зазначаємо, що постанова Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2013 року № 868, яку було видано відповідно до вимог статті 15 Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень”, є не єдиним нормативно-правовим актом, який має застосовуватись нотаріусами при здійсненні наданих їм законом повноважень.
Директор Департаменту
нотаріату та банкрутства                                       Л. В. Чигвінцева
Лист Міністерства юстиції України “Щодо проведення державної реєстрації речових та інших прав на нерухоме майно, які підлягають реєстрації” від 12.02.2014 р. № 13.1-32/46

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>