Лист Міністерства юстиції України “Щодо надання роз’яснення стосовно реалізації деяких норм Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 15.05.2015 р. № 490-0-2-15/8.1

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 15.05.2015 р. № 490-0-2-15/8.1
Щодо надання роз’яснення стосовно реалізації деяких норм Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”
Міністерство юстиції розглянуло <…> звернення <…> щодо надання роз’яснення стосовно реалізації деяких норм Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” (далі – Закон) <…> і повідомляє про таке.
Відповідно до п. 1 частини першої ст. 9 Закону реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку.
Водночас Закон не містить значення поняття “продукція власного виробництва” для цілей цього Закону. При цьому слід констатувати, що законодавчі акти також не розкривають зміст цього поняття.
У зв’язку з цим пропонуємо при розумінні вказаного поняття враховувати такі положення Законів України.
Відповідно до ст. 1 Закону України “Про загальну безпечність нехарчової продукції”продукцією визнається будь-яка речовина, препарат або інший товар, виготовлений у ході виробничого процесу.
Згідно зі ст. 1 Закону України “Про ліцензування певних видів господарської діяльності”виробництво (виготовлення) – це діяльність, пов’язана з випуском продукції, яка включає всі стадії технологічного процесу, а також реалізацію продукції власного виробництва.
Закон України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” містить визначення поняття “повного технологічного циклу виробництва” як сукупності приміщень, технологічного та іншого обладнання, відповідних технологічних процесів, що забезпечують переробку сировини в продукцію, готову для реалізації кінцевому споживачу, а також лабораторій, акредитованих органами виконавчої влади, уповноваженими відповідно до законодавства (ст. 1).
Крім того, виходячи з тлумачення слова “повний”, у контексті запитуваного поняття це цілісний, спільний для всіх, весь, являє собою внутрішню єдність.
Водночас головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову та бюджетну політику, а також забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері державного фінансового контролю та забезпечує формування єдиної державної податкової, митної політики, є Міністерство фінансів, яке відповідно до покладених на нього завдань узагальнює практику застосування законодавства з питань, що належать до його компетенції, розробляє пропозиції щодо вдосконалення законодавчих актів, актів Президента України, Кабінету Міністрів України та в установленому порядку вносить їх на розгляд Кабінету Міністрів України (Положення про Міністерство фінансів України, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 р. № 375).
Перший заступник Міністра
Н. Севостьянова
Лист Міністерства юстиції України “Щодо надання роз’яснення стосовно реалізації деяких норм Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 15.05.2015 р. № 490-0-2-15/8.1

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>