Лист Міністерства юстиції України “Про надання міжнародної правової допомоги” від 05.11.2014 р. № 13-32/664

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 05.11.2014 р. № 13-32/664
Про надання міжнародної правової допомоги
У зв’язку з надходженням до Міністерства юстиції України звернень про надання міжнародної правової допомоги повідомляємо таке.
27.04.2014 набрав чинності Закон України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» (далі – Закон).
Цим Законом визначено статус території, тимчасово окупованої внаслідок збройної агресії Російської Федерації – Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, встановлено особливий правовий режим на цій території, визначено особливості діяльності в умовах цього режиму, додержання та захисту прав фізичних та юридичних осіб.
Статтею 9 Закону передбачено, що державні органи та органи місцевого самоврядування, утворені відповідно до Конституції та законів України, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території діють лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Будь-які органи, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території та їх діяльність вважаються незаконними, якщо ці органи або особи створені, обрані чи призначені у порядку, не передбаченому законом. Будь-який акт (рішення, документ), виданий органами та/або особами, передбаченими частиною другою цієї статті, є недійсним і не створює правових наслідків.
Одночасно слід зазначити, що згідно зі статтею 4 Конвенції про правову допомогу та правові відносини по цивільним, сімейним та кримінальним справам від 22.09.1993 (далі – Конвенція) установи юстиції Договірних сторін надають правову допомогу по цивільним, сімейним та кримінальним справам відповідно до положень цієї Конвенції.
Разом з тим статтею 19 Конвенції визначені підстави відмови в отриманні правової допомоги. Так, прохання про надання правової допомоги може бути відхилено, якщо надання такої допомоги може завдати шкоди суверенітету або безпеці, або суперечить законодавству Договірної Сторони.
Враховуючи викладене та положення наказу Міністерства юстиції України від 07.07.2014 № 1087/5 «Про припинення приватної нотаріальної діяльності», звертаю увагу на необхідність посилення контролю за організацією нотаріату в частині заборони виконання доручень щодо витребування інформації чи документів у рамках Конвенції про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах 1993 року, оформлених нотаріусами АР Крим та міста Севастополя, які отримали ліцензії на право зайняття нотаріальною діяльністю за законодавством Російської Федерації, та територіальними органами юстиції Російської Федерації, а також підготовки запитів про правову допомогу на отримання інформації та/або документів до цих суб’єктів.
Про запити, що надійшли від нотаріусів АР Крим, міста Севастополя та територіальних органів юстиції Російської Федерації, прошу щомісячно до 05 числа інформувати Міністерство юстиції з направленням копій цих запитів.
Зазначений лист прошу довести до відома всіх нотаріусів для врахування роботи.
Заступник міністра
Ігор Бондарчук
Лист Міністерства юстиції України “Про надання міжнародної правової допомоги” від 05.11.2014 р. № 13-32/664

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>