Лист Міністерства соціальної політики України “Щодо виконання обов’язків голови та членів споживчого товариства на безоплатній основі” від 02.03.2015 р. № 228/13/84-15

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 02.03.2015 р. № 228/13/84-15
Щодо виконання обов’язків голови та членів споживчого товариства на безоплатній основі
Департамент заробітної плати та умов праці розглянув лист і повідомляє.
Відповідно до статті 21 Закону України „Про оплату праці” (далі – Закон) працівник має право на оплату своєї праці відповідно до актів законодавства і колективного договору на підставі укладеного трудового договору.
Статтею 111 Господарського кодексу України визначено, що споживче товариство є юридичною особою і діє на основі статуту, а правові засади організації та діяльності споживчої кооперації визначаються законом.
Відповідно до частини 2 статті 5 Закону України „Про споживчу кооперацію” (далі – Закон), основним документом, що регулює діяльність споживчого товариства, є статут. У ньому визначаються порядок вступу до товариства і виходу з нього, права та обов’язки членів товариства, його органи управління, контролю та їх компетенція, порядок утворення майна товариства і розподілу прибутку, умови реорганізації і ліквідації товариства та інші положення, що не суперечать законодавчим актам України.
У статутному документі можуть бути передбачені інші положення, що стосуються особливостей створення і діяльності об’єднання громадян.
Що стосується питання винагороди за виконання функціональних обов’язків голови та членів споживчого товариства, то вони також мають бути визначені у статуті або іншому документі, затвердженому в установленому порядку вищим органом управління організації.
Пунктом 1 статті 7 Закону визначено, що вищим органом управління споживчого товариства є загальні збори його членів, які приймають статут, визначають розміри вступного і обов’язкового пайового внеску, обирають керівні та контрольні органи товариства, а також вирішують інші питання, пов’язані з його діяльністю.
При цьому голова та члени правління, а також інші члени організації можуть виконувати свої обов’язки на громадських засадах (на безоплатній основі)
Директор Департаменту
О. Товстенко
Лист Міністерства соціальної політики України “Щодо виконання обов’язків голови та членів споживчого товариства на безоплатній основі” від 02.03.2015 р. № 228/13/84-15

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>