Лист Міністерства соціальної політики України “Щодо розміру заробітної платі при відрядній формі оплати праці” від 10.04.2014 р. № 421/13/84-14

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 10.04.2014 р. № 421/13/84-14
Щодо розміру заробітної платі при відрядній формі оплати праці
Департамент заробітної плати та умов праці розглянув лист та повідомляє.
Згідно із статтею 15 Закону України «Про оплату праці» (далі – Закон) та статтею 97 Кодексу законів про працю України підприємства госпрозрахункової сфери самостійно в колективному договорі встановлюють умови та розміри оплати праці працівників.
Тобто право вибору форми оплати праці надано підприємству.
У випадку застосування відрядної форми оплати праці, розмір основної заробітної плати визначається обсягом виконуваної роботи.
Оплата праці працівників-відрядників провадиться за відрядними розцінками і залежить від рівня виконаних норм виробітку.
Норми праці мають бути техніко-економічно обґрунтованими.
Відповідно до статті 21 Закону працівник має право на оплату своєї праці відповідно до актів законодавства і колективного договору на підставі укладеного трудового договору.
Оплата за виконану працівником місячну, а також погодинну норму праці (обсяг робіт) не може бути меншою за законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати (стаття 3 Закону).
Відповідно до абзацу 2 статті 21 Закону розмір заробітної плати може бути нижчим за встановлений трудовим договором та мінімальний розмір заробітної плати у разі невиконання норм виробітку, виготовлення продукції, що виявилася браком, та з інших, передбачених чинним законодавством причин, які мали місце з вини працівника.
Отже, якщо працівником не виконано місячну норму праці, то оплата його праці здійснюється пропорційно відпрацьованій нормі праці або залежно від виробітку і може бути меншою мінімальної заробітної плати.
Директор Департаменту
О. Товстенко
Лист Міністерства соціальної політики України “Щодо розміру заробітної платі при відрядній формі оплати праці” від 10.04.2014 р. № 421/13/84-14

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>