Лист Міністерства соціальної політики України “Щодо права окремих категорій громадян на безоплатний проїзд у міському та приміському транспорті” від 27.05.2015 р. № 7776/0/14-15/5

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 27.05.2015 р. № 7776/0/14-15/5
Щодо права окремих категорій громадян на безоплатний проїзд у міському та приміському транспорті
Відповідно до Закону України “Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України” від 28.12.2014 № 76-VIII з 1 червня 2015 року скасовується право окремих категорій громадян на безоплатний проїзд у міському та приміському транспорті.
Зазначені зміни стосуються ветеранів праці, дітей війни, учасників війни, жертв нацистських переслідувань, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, інвалідів III групи та інших.
Разом з цим постановами Кабінету Міністрів України від 17.05.93 № 354 “Про безплатний проїзд пенсіонерів на транспорті загального користування” і від 16.08.94 № 555 “Про поширення чинності постанови Кабінету Міністрів України від 17 травня 1993 р. № 354″ передбачено право пенсіонерів за віком і інвалідів на безоплатний проїзд на міському пасажирському транспорті загального користування (крім метрополітену і таксі) та приміських маршрутах.
Таким чином, особи, які належать до учасників війни, жертв нацистських переслідувань, дітей війни, ветеранів праці, з 1 червня цього року зможуть реалізувати своє право на безоплатний проїзд у міському та приміському транспорті відповідно до зазначених урядових рішень як пенсіонери за віком або інваліди.
При цьому Законом України “Про Державний бюджет України на 2015 рік” передбачено кошти на компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян у вигляді субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на рівні минулого року у сумі 1,9 млрд. гривень.
Враховуючи, що не зменшено обсяг зазначених бюджетних видатків, місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування мають забезпечити безоплатний проїзд у міському та приміському транспорті пенсіонерів за віком, інвалідів та інших пільгових категорій громадян відповідно до законодавства.
Заступник Міністра
В. Мущинін
Лист Міністерства соціальної політики України “Щодо права окремих категорій громадян на безоплатний проїзд у міському та приміському транспорті” від 27.05.2015 р. № 7776/0/14-15/5

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>