Лист Міністерства соціальної політики України “Щодо індексації стипендії та премії” від 15.11.2012 р. № 447/10/136-12

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 15.11.2012 р. № 447/10/136-12

Щодо індексації стипендії та премії

Департамент стратегічного планування Міністерства соціальної політики України розглянув запит <…> щодо індексації грошових доходів і повідомляє.
Відповідно до пункту 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 р. № 1078 (із змінами), базовим місяцем при обчисленні індексу споживчих цін для проведення індексації є місяць підвищення стипендії.
Тобто базовим місяцем для проведення індексації стипендії є місяць підвищення її розміру відповідно до законодавства.
Оскільки розмір стипендії для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, підвищився у січні 2009 року, але сума збільшення стипендії була меншою, ніж сума індексації за даний місяць, то таке зростання не може бути підставою для визначення місяця базовим. Індексація стипендії в такому випадку продовжувалась на загальних підставах згідно з чинним законодавством. Тобто останнім базовим місяцем при проведенні індексації стипендії слід вважати січень 2008 року.
Враховуючи зазначене, якщо особі у січні 2011 року було змінено стипендію зі звичайної на соціальну, яка надається дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, базовим місяцем для індексації соціальної стипендії вважався січень 2008 року.
Одночасно повідомляємо, що з вересня 2012 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25.07.2012 р. № 703 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 5 березня 2008 р. № 165″ встановлені нові розміри стипендії.
У подальшому сума індексації буде нараховуватись на розмір стипендії, встановлений з вересня 2012 року.
Що стосується індексації премії, яка виплачується у поточному місяці за попередній, то окремо ця виплата не індексується.
Згідно з Порядком заробітна плата індексується в межах прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який відповідно до Закону України “Про прожитковий мінімум” визначається у розрахунку на місяць.
Враховуючи зазначене та наведені у листі дані, якщо премія за лютий виплачується у березні, вона не індексується, оскільки дохід за лютий мав уже бути проіндексований у межах прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Заступник директора Департаменту
стратегічного планування –
начальник відділу
Н. Підлужна
Лист Міністерства соціальної політики України “Щодо індексації стипендії та премії” від 15.11.2012 р. № 447/10/136-12

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>