Лист Міністерства соціальної політики України “Щодо використання печаток” від 22.05.2015 р. № 7610/0/14-15/06

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 22.05.2015 р. № 7610/0/14-15/06
Щодо використання печаток
(Витяг)
Міністерством соціальної політики розглянуто лист <…> і в межах компетенції повідомляється наступне.
<…>
Частиною першою ст. 581 Господарського кодексу України (далі – ГКУ) визначено, що суб’єкт господарювання може мати печатки.
Відповідно до норм ст. 55 ГКУ суб’єктами господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обов’язків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов’язаннями в межах цього майна, крім випадків, передбачених законодавством.
Суб’єктами господарювання є:
1) господарські організації – юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, державні, комунальні та інші підприємства, створені відповідно до цього Кодексу, а також інші юридичні особи, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані в установленому законом порядку;
2) громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані відповідно до закону як підприємці.
На нашу думку, всі суб’єкти господарювання, які відповідно до установчих документів мають печатку, повинні її використовувати.
Звертаємо увагу, що листи міністерства не є нормативно-правовими актами, вони мають роз’яснювальний, інформаційний характер і не встановлюють правових норм.
Перший заступник Міністра
В. Шевченко
Лист Міністерства соціальної політики України “Щодо використання печаток” від 22.05.2015 р. № 7610/0/14-15/06

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>