Лист Міністерства соціальної політики України “Щодо виплати грошової компенсації за усі невикористані дні додаткової соціальної відпустки” від 20.09.2013 р. № 807/13/155-13

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 20.09.2013 р. № 807/13/155-13
Щодо виплати грошової компенсації за усі невикористані дні додаткової соціальної відпустки”

Департамент заробітної плати та умов праці розглянув звернення і в межах компетенції повідомляє.

Статтею 19 Закону України “Про відпустки” (далі – Закон) передбачено надання працівникам, які мають дітей, додаткової відпустки.

Відповідно до статті 24 Закону у разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей.

У разі переведення працівника на роботу на інше підприємство грошова компенсація за не використані ним дні щорічних відпусток за його бажанням повинна бути перерахована на рахунок підприємства, куди перейшов працівник.

Оскільки додаткова відпустка працівникам, які мають дітей, є соціальною відпусткою і не належить до виду щорічних відпусток (ст. 4 Закону), то він надається повною тривалістю у будь-який час протягом календарного року, незалежно від відпрацьованого часу і дати народження дитини – до чи після.

Отже, з урахуванням вищезазначеного при звільненні за попереднім місцем роботи (у тому числі і звільнення у зв’язку з переведенням) працівнику має бути виплачена грошова компенсація за всі невикористані дні додаткової соціальної відпустки.

Директор Департаменту
О. Товстенко
Лист Міністерства соціальної політики України “Щодо виплати грошової компенсації за усі невикористані дні додаткової соціальної відпустки” від 20.09.2013 р. № 807/13/155-13
Tagged on:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>