Лист Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України “Щодо застосування будівельної техніки при розробленні проекту організації будівництва” від 13.05.2015 р. № 8/15-225-15

МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
УПРАВЛІННЯ ЦІНОУТВОРЕННЯ, ЕКОНОМІКИ ТА ДОГОВІРНИХ ВІДНОСИН У БУДІВНИЦТВІ
ЛИСТ
від 13.05.2015 р. № 8/15-225-15
Щодо застосування будівельної техніки при розробленні проекту організації будівництва
Управління ціноутворення, економіки та договірних відносин у будівництві Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України розглянуло лист <… > щодо застосування будівельної техніки при розробленні проекту організації будівництва і з питань компетенції роз’яснює.
Відповідно до ДБН А.2.2-3-2014 “Склад та зміст проектної документації на будівництво” проект організації будівництва (далі – ПОБ) у складі проектної документації розробляється на підставі ДБН А.3.1-5:2009 “Організація будівельного виробництва”.
Згідно з додатком А ДБН А.2.2-3-2014 дані для розроблення рішень з організації будівництва надаються замовником у складі інших вихідних даних на проектування об’єкта будівництва.
Розділом 6 ДБН А.3.1-5:2009 зазначено, що механізація будівельних робіт на об’єкті (застосування будівельних машин, устаткування та засобів малої механізації) здійснюється із врахуванням індивідуальних особливостей об’єкта та умов його будівництва, строків будівництва об’єкта тощо. Загальний характер механізації робіт на об’єкті визначається у ПОБ. Деталізація виконується підрядником або, за його завданням, розробниками проекту виконання робіт на стадії підготовки будівельного виробництва відповідно до умов і строків будівництва окремих об’єктів або виконання окремих видів робіт, до можливостей підрядника тощо.
Крім цього, відповідно до Закону України “Про державні закупівлі” виконавець робіт визначається під час проведення процедури закупівлі, тобто коли проект будівництва, у тому числі ПОБ вже має бути розроблений та затверджений у встановленому порядку.
Отже, перелік будівельної техніки, яка має бути задіяна на будівництві об’єкта, вибирається проектною організацією виходячи з технічної необхідності та техніко-економічної доцільності.
Одночасно повідомляємо, що наразі переопрацьовується ДБН А.3.1-5:2009. Отже, до внесення змін до цього ДБН використання його положень можливо у частині, що не суперечить законодавству.
Начальник Управління
Л.М. Шоломицька
Лист Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України “Щодо застосування будівельної техніки при розробленні проекту організації будівництва” від 13.05.2015 р. № 8/15-225-15

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>