Лист Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України “Щодо виконання ремонтних робіт власними силами організації” від 15.05.2015 р. № 8/15-232-15

МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 15.05.2015 р. № 8/15-232-15
Щодо виконання ремонтних робіт власними силами організації
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України розглянуло лист <…> щодо виконання ремонтних робіт власними силами організації, що експлуатує будинок, і з питань компетенції роз’яснює.
Роботи з заміни вікон та дверей можуть бути віднесені як до поточного, так і до капітального ремонту.
Для визначення виду ремонтних робіт (капітальний чи поточний ремонт) доцільно застосовувати наказ Держжитлокомунгоспу України від 10.08.2004 р. № 150 “Про затвердження Примірного переліку послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та послуг з ремонту приміщень будинків, споруд”, зареєстрований у Мін’юсті України 21.08.2004 р. за № 1046/9645.
Виконання будівельних робіт (нове будівництво, реконструкція, капітальний ремонт, технічне переоснащення та реставрація) має здійснюватися відповідно до затвердженої в установленому порядку проектної документації.
Незалежно від способу виконання капітального ремонту (господарський або підрядний) проектна документація розробляється відповідно до Порядку розроблення проектної документації на будівництво об’єктів, затвердженого наказом Мінрегіону від 16.05.2011 р. № 45 та зареєстрованого в Мін’юсті 01.06.2011 р. за № 651/19389, та ДБН А.2.2-3-2012 “Склад та зміст проектної документації на будівництво” (ДБН). Згідно з п. 4.6 ДБН при капітальному ремонті об’єктів допускається здійснювати проектування в одну стадію – Робочий проект. В окремих обґрунтованих випадках при поліпшенні експлуатаційних показників, введених в експлуатацію в установленому порядку об’єктів будівництва, допускається розроблення лише дефектного акта, у якому визначаються фізичні обсяги робіт та умови їх виконання, а також складається кошторисна документація (п. 8.4 ДБН).
Перед затвердженням проектної документації на будівництво, у тому числі з капітального ремонту, здійснюється її експертиза відповідно до Порядку затвердження проектів будівництва та проведення її експертизи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.05.2011 р. № 560.
Звертаємо увагу, що поточний ремонт не підпадає під дію Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”.
Крім того, постановою Кабінету Міністрів України від 05.12.2007 р. № 1396 “Про ліцензування господарської діяльності, пов’язаної із створенням об’єктів архітектури” встановлені загальні вимоги щодо ліцензування господарської діяльності, пов’язаної з будівництвом об’єктів архітектури, які за складністю архітектурно-будівельного рішення та (або) інженерного обладнання належать до IV і V категорії складності. Ліцензування господарської діяльності, пов’язаної із будівництвом об’єктів інших категорій складності, не потребується.
Начальник Управління
Л. Шоломицька
Лист Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України “Щодо виконання ремонтних робіт власними силами організації” від 15.05.2015 р. № 8/15-232-15

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>