Лист Міністерства праці та соціальної політики України “Щодо додаткових відпусток із збереженням заробітної плати” від 19.06.2007 р. № 195/13/116-07

МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ УКРАИНИ
ЛИСТ
від 19.06.2007 р. № 195/13/116-07
Щодо додаткових відпусток із збереженням заробітної плати

Департаментом з питань державного регулювання заробітної плати та умов праці розглянуто <…> звернення і повідомляємо.

Пункт 22 ст. 20 та п. 1 ст. 21 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” дає право особам, віднесеним до категорії 1 – 2 потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи, на використання чергової відпустки у зручний для них час, а також отримання додаткової відпустки із збереженням заробітної плати строком 14 робочих (16 календарних) днів на рік. Ця відпустка є гарантованою державоюпільгою, а тому роботодавець зобов’язаний забезпечити це право працівника впродовж року.

Зазначена відпустка не належить до виду щорічних відпусток, визначених пунктом 1 статті 4 Закону України “Про відпустки”, на неї не поширюються норми цього Закону, передбачені для щорічних відпусток.

Святкові та неробочі дні (ст. 73 КЗпП) при визначенні тривалості щорічних відпусток та додаткової відпустки працівникам, які мають дітей (ст. 19 цього Закону), не враховуються (ст. 5 Закону України “Про відпустки”).

Отже, на відміну від щорічних додаткових відпусток, додаткова відпустка, передбачена статтями 20 та 21 Закону України “Про cтатус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, не підлягає подовженню на святкові та неробочі дні, тобто ці дні включаються в розрахунок тривалості цієї відпустки і відповідно підлягають оплаті у порядку, встановленому законодавством.

Середню заробітну плату для оплати працівникам додаткових відпусток, передбачених п. 22 ст. 20 та п. 1 ст. 21 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, обчислюють згідно з Порядком обчислення середньої заробітної плати, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 р. № 100 (із змінами).

 

Директор Департаменту з питань державного регулювання заробітної плати та умов праці
О. Товстенко
Лист Міністерства праці та соціальної політики України “Щодо додаткових відпусток із збереженням заробітної плати” від 19.06.2007 р. № 195/13/116-07
Tagged on:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>