Лист Міністерства оборони України “Щодо виплат військовослужбовцям” від 09.02.2015 р. № 220/1328

МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 09.02.2015 р. № 220/1328
Щодо виплат військовослужбовцям
У Міністерстві оборони України розглянуто звернення стосовно виплати винагороди учасникам антитерористичної операції за час їх лікування після поранення, одноразових додаткових видів грошового забезпечення та надання інформації про виплату одноразової грошової допомоги у зв’язку з інвалідністю та повідомляю про таке.
Щодо виплати військовослужбовцям грошової винагороди за участь в антитерористичній операції під час лікування
Відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 04 червня 2014 р. № 158 “Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству фінансів на 2014 рік, та виділення коштів з резервного фонду державного бюджету” військовослужбовцям з 01 травня 2014 року за безпосередню участь в антитерористичній операції (далі – АТО) установлена винагорода в розмірі 100 відсотків місячного грошового забезпечення, але не менше ніж 3000 гривень, у розрахунку на місяць.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2014 р. № 417 “Про внесення зміни до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 4 червня 2014 р. № 158″ та наказу Міністерства оборони України від 12 червня 2014 р. № 383 “Про виплату винагороди військовослужбовцям Збройних Сил України”, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16 червня 2014 р. за № 637/25414 (зі змінами), військовослужбовцям, евакуйованим у зв’язку з пораненнями (контузіями, травмами, каліцтвами), отриманими під час участі в АТО, передбачена виплата винагороди також під час перебування на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров’я.
Таким чином, виплата винагороди зберігається за час безперервного перебування на лікуванні, якщо військовослужбовці евакуйовані в стаціонар безпосередньо після отримання поранення.
Військовослужбовцю, якому після стаціонарного лікування надана відпустка для лікування, а також у разі повторного, через деякий час стаціонарного лікування (у зв’язку з цим пораненням), для виплати винагороди законних підстав немає.
Виплата винагороди зберігається як під час лікування у військово-медичних закладах Міністерства оборони України, інших військових формувань та правоохоронних органів, так і в цивільних закладах охорони здоров’я.
Постанова Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2014 р. № 417 “Про внесення зміни до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 4 червня 2014 р. № 158″, якою встановлено збереження винагороди за час перебування на лікуванні, набрала чинності 13 вересня 2014 року.
Одночасно повідомляю, що пункт 2 постанови Кабінету Міністрів України від 04 червня 2014 р. № 158 утратив чинність згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 2015 р. № 24 “Про особливості виплати винагород військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу в особливий період та під час проведення антитерористичних операцій”, яка містить ті самі норми щодо виплати винагороди учасникам АТО за час їх лікування після поранення.
Отже, військовослужбовцям, які перебували на стаціонарному лікуванні та завершили його до цієї дати, винагорода за час такого лікування не виплачується.
Щодо виплати військовослужбовцям матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та допомоги для оздоровлення
Відповідно до пункту 1.10 Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженої наказом Міністра оборони України від 11 червня 2008 р. № 260, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 14 липня 2008 р. за № 638/15329 (зі змінами), військовослужбовцям, які звільнені з військової служби (у тому числі за станом здоров’я) та звернулися за належним їм та своєчасно не виплаченим грошовим забезпеченням, воно виплачується за весь період, протягом якого військовослужбовець мав право на нього, але не більше ніж за три роки, що передували зверненню за одержанням грошового забезпечення.
Виплата одноразових додаткових видів грошового забезпечення здійснюється, якщо звернення про їх отримання надійшли до закінчення трьох років із дня виникнення права на їх отримання.
Постановою Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 р. № 1294 “Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб” (зі змінами) передбачено, що виплата матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та допомоги для оздоровлення здійснюється військовослужбовцям за їх заявою під час проходження ними військової служби.
Всі розрахунки під час звільнення військовослужбовця з військової служби (у тому числі за станом здоров’я) повинні бути здійснені до дня його виключення зі списків особового складу.
Для видання командиром військової частини наказу про виплату колишньому військовослужбовцю зазначених допомог після його виключення зі списків особового складу законних підстав немає.
Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань (за наявності фінансового ресурсу) та допомога для оздоровлення виплачуються військовослужбовцям один раз на рік.
Зазначені допомоги за 2014 рік (про виплату яких у 2014 році не було прийнято рішення або за виплатою яких військовослужбовець у минулому році не звертався) у 2015 році не виплачуються навіть у разі подання відповідного звернення.
Щодо виплати одноразової грошової допомоги у зв’язку з настанням інвалідності через отримане під час участі в АТО поранення (контузію, травму або каліцтво)
Протягом 2014 року призначено та виплачено одноразову грошову допомогу у зв’язку з настанням інвалідності через отримане під час участі в АТО поранення (контузію, травму або каліцтво) 27 особам на суму 5,6 млн. грн.
У Державному бюджеті України на 2015 рік на виплату цієї допомоги передбачено 423,4 млн. грн.
Міністр оборони України
генерал-полковник
С. Т. Полторак
Лист Міністерства оборони України “Щодо виплат військовослужбовцям” від 09.02.2015 р. № 220/1328

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>