Лист Міністерства фінансів України “Про службові відрядження” від 05.03.2007 р. № 31-18030-07-29/4504

МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 05.03.2007 р. № 31-18030-07-29/4504
Про службові відрядження

Міністерство фінансів на виконання доручення Кабінету Міністрів України від 16.02.2007 № 7129/1/1-07 розглянуло <…> лист і з порушених в ньому питань повідомляє наступне.

Щодо можливості незабезпечення направленого у відрядження працівника авансомзазначаємо. Відповідно до статті 121 Кодексу законів про працю України працівникам, які направляються у відрядження, виплачуються: добові за час перебування у відрядженні, вартість проїзду до місця призначення і назад та витрати по найму жилого приміщення в порядку і розмірах, встановлюваних законодавством. Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.99 № 663 “Про норми відшкодування витрат на відрядження в межах України та за кордон” та Інструкцією про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженою наказом Міністерства фінансів від 13.03.98 № 59, підприємство, що відряджає працівника, зобов’язане забезпечити його грошовими коштами (авансом) у розмірах, установлених нормативно-правовими актами про службові відрядження, до його вибуття у відрядження. Аванс відрядженому працівникові може видаватися готівкою або перераховуватися у безготівковій формі на відповідний рахунок для використання із застосуванням платіжних карток. Незабезпечення відряджуваного працівника авансом є порушенням трудового законодавства. Відповідно до статті 265 Кодексу законів про працю України особи, винні в порушенні законодавства про працю, несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.

Щодо розмірів відшкодування добових витрат у разі, якщо на авіаквитках відсутні відмітки про кількість харчування, зазначаємо наступне. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.99 № 663 “Про норми відшкодування витрат на відрядження в межах України та за кордон” витрати на харчування, вартість якого включена до рахунків на оплату вартості проживання у готелях або до проїзних документів, оплачуються відрядженим за рахунок добових. За відсутності в проїзних документах відміток про надане харчування добовівитрати при відрядженні державних службовців і працівників підприємств, установ, організацій, що повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок коштів бюджетів,відшкодовуються в повному обсязі залежно від країни відрядження згідно з додатком до зазначеної постанови Кабінету Міністрів України, а для працівників інших підприємств, які не належать до бюджетної сфери, добові витрати відшкодовуються в межах граничних норм,встановлених згідно з підпунктом “а” пункту 1 згаданої вище постанови Кабінету Міністрів України.

Щодо необхідності щоденного проставляння відміток про прибуття і вибуття у посвідченні про відрядження у разі щоденного повернення працівника до місця проживання зазначаємо. Згідно з Інструкцією про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженою наказом Міністерства фінансів від 13.03.98 № 59, направлення працівника підприємства у відрядження здійснюється керівником цього підприємства або його заступником і оформляється наказом (розпорядженням) із зазначенням: пункту призначення, назви підприємства, куди відряджений працівник, строку й мети відрядження. Керівник підприємства цим же наказом може прийняти рішення про можливість щоденного повернення відрядженого працівника до місця його постійного проживання. Якщо керівником таке рішення прийняте, у посвідченні про відрядження щоденні відмітки про прибуття і вибуття не проставляються. У цьому випадку працівникові відшкодовуються витрати на проїзд в розмірі проїзду транспортомзагального користування (за наявності підтвердних документів) та добові витрати. У разіякщо працівник самостійно вирішить не повертатися до місця проживання, а скористатися послугами готелю, витрати на проживання йому не відшкодовуються.

Заступник Міністра

С. Рибак

Лист Міністерства фінансів України “Про службові відрядження” від 05.03.2007 р. № 31-18030-07-29/4504

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>