Лист Міністерства економічного розвитку і торгівлі України “Щодо імпортної операції без увезення товару на територію України” від 16.05.2013 р. № 4122-13/16946-14

МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 16.05.2013 р. № 4122-13/16946-14
Департамент зовнішньоекономічної діяльності Міністерства економічного розвитку і торгівлі України розглянув звернення <…> та повідомляє.
Згідно зі статтею 1 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність” імпорт (імпорт товарів) – купівля (у тому числі з оплатою в негрошовій формі) українськими суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності в іноземних суб’єктів господарської діяльності товарів з ввезенням або без ввезення цих товарів на територію України, включаючи купівлю товарів, призначених для власного споживання установами та організаціями України, розташованими за її межами.
Відповідно до частини першої статті 2 Закону України “Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті” імпортні операції резидентів, які здійснюються на умовах відстрочення поставки, у разі, коли таке відстрочення перевищує 180 календарних днів з моменту здійснення авансового платежу або виставлення векселя на користь постачальника продукції (робіт, послуг), що імпортується, потребують висновку центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері економічного розвитку.
Частиною четвертою статті 2 Закону України “Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті” визначено, що Національний банк України має право запроваджувати на строк до шести місяців інші строки розрахунків, ніж ті, що визначені частиною першою цієї статті.
Згідно з частиною третьою статті 2 Закону України “Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті” строк та умови завершення імпортної операції без увезення товару на територію України визначаються у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України за погодженням з Національним банком України.
Порядок визначення строку та умов завершення імпортної операції без увезення товару на територію України затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 5 грудня 2007 року № 1392 (далі – Порядок).
Пунктом 3 Порядку визначено, що імпортна операція резидента без увезення товару на територію України вважається завершеною за наявності однієї з таких умов:
зарахування виручки, одержаної від нерезидента, на рахунок резидента в уповноваженому банку в разі продажу нерезиденту товару за межами України;
подання документів, що підтверджують використання резидентом товару за межами України, перелік яких визначається Національним банком.
При цьому повідомляємо, що листи міністерств носять інформаційний та роз’яснювальний характер і не встановлюють правових норм.
 Директор департаменту
зовнішньоекономічної діяльності                            Ю. Петровський
Лист Міністерства економічного розвитку і торгівлі України “Щодо імпортної операції без увезення товару на територію України” від 16.05.2013 р. № 4122-13/16946-14

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>