Лист Міністерства економічного розвитку і торгівлі України “Щодо дій, пов’язаних із знищенням майна суб’єктів господарювання в зоні проведення антитерористичної операції” від 19.06.2015 р. № 2731-10/19791-07

МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 19.06.2015 р. № 2731-10/19791-07
Щодо дій, пов’язаних із знищенням майна суб’єктів господарювання в зоні проведення антитерористичної операції
На виконання доручення Кабінету Міністрів України від 15.05.2015 р. № 19087/1/1-15 до листа від 25.04.2015 р. № к-44 щодо дій, пов’язаних із знищенням майна суб’єктів господарювання в зоні проведення антитерористичної операції, Мінекономрозвитку повідомляє.
Правові та організаційні засади регулювання питань, пов’язаних з проведенням антитерористичної операції, визначено законами України “Про боротьбу з тероризмом”, “Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції”.
Вищевказаними Законами не передбачено спеціального механізму та порядку інвентаризації, визначення розміру збитку, списання майна суб’єктів господарювання, яке було знищено (пошкоджено) в зоні проведення антитерористичної операції.
Порядок списання об’єктів державної власності, яким визначено загальну процедуру та механізм списання таких об’єктів, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2007 р. № 1314 (далі – Порядок).
Списанню підлягає майно, що не може бути в установленому порядку відчужене, безоплатно передане державним підприємствам, установам чи організаціям та щодо якого не можуть бути застосовані інші способи управління, також майно, що пошкоджене внаслідок аварії чи стихійного лиха та відновленню не підлягає, або виявлене в результаті інвентаризації як нестача.
При цьому списання майна, виявленого в результаті інвентаризації як нестача, здійснюється після відшкодування його вартості, крім випадків, коли здійснити таке відшкодування неможливо.
Постановою Кабінету Міністрів України від 22.01.96 р. № 116 затверджено Порядок визначення розміру збитків від розкрадання, нестачі, знищення (псування) матеріальних цінностей.
Для виявлення нестачі майна обов’язковою умовою є його інвентаризація та, відповідно,доступ до об’єктів; а також належним чином підтверджені факти вилучення майна озброєними формуваннями, його знищення та пошкодження. Зважаючи на ситуацію, що склалася у Донецькій та Луганській області, виконання вказаної умови є проблематичним.
Відповідно до наказу Мінфіну від 19.12.2014 р. № 1214 “Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів з інвентаризації активів та зобов’язань” підприємства, що знаходяться на тимчасово окупованій території та/або на території проведення антитерористичної операції (або їх структурні підрозділи (відокремлене майно) перебувають на зазначених територіях), проводять інвентаризацію у випадках, обов’язкових для її проведення, за наявності безпечного та безперешкодного доступу уповноважених осіб до активів, первинних документів і регістрів бухгалтерського обліку, в яких відображені зобов’язання та власний капітал цих підприємств.
Заступник Міністра економічного
розвитку і торгівлі України
Р. Корж
Лист Міністерства економічного розвитку і торгівлі України “Щодо дій, пов’язаних із знищенням майна суб’єктів господарювання в зоні проведення антитерористичної операції” від 19.06.2015 р. № 2731-10/19791-07

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>