Лист Міністерства доходів і зборів України “Щодо порядку оподаткування дивідендів, отриманих з Грузії резидентом України – фізичною особою, яка є власником грузинського підприємства” від 04.02.2014 р. № 660/С/99-99-12-01-03-14

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 04.02.2014 р. № 660/С/99-99-12-01-03-14
Щодо порядку оподаткування дивідендів, отриманих з Грузії резидентом України – фізичною особою, яка є власником грузинського підприємства
МДЗУ розглянуло звернення громадянина, яке надійшло на Урядову гарячу лінію 23.01.2014 р. стосовно порядку оподаткування дивідендів, отриманих з Грузії резидентом України – фізичною особою, яка є власником грузинського підприємства, і повідомляє.
Відповідно до положень ст. 3 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) чинні міжнародні договори, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України і якими регулюються питання оподаткування, є складовою податкового законодавства України.
Згідно зі ст. 1 Конвенції між Урядом України і Урядом Грузії про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на дохід і на майно, від 14.02.97 р., що ратифікована Верховною Радою України (Закон України від 17.03.99 р. № 504-XIV) і набрала чинності 01.04.99 р. (далі – Конвенція), її положення застосовуються до осіб, які є резидентами однієї або обох Договірних Держав.
При застосуванні цієї Конвенції вираз “резидент однієї Договірної Держави” означає особу, яка за законодавством цієї Держави підлягає оподаткуванню в ній на підставі місця проживання, постійного місця перебування, місця знаходження керівного органу або місця реєстрації, або іншого аналогічного критерію. Цей термін, разом з тим, не включає особу, яка підлягає оподаткуванню в цій Державі, тільки якщо ця особа одержує доходи з джерел в цій Державі або стосовно майна, що в ній знаходиться (п. 1 ст. 4 Конвенції).
Відповідно до ст. 10 Конвенції дивіденди, що сплачуються компанією, яка є резидентом Договірної Держави, резиденту другої Договірної Держави, можуть оподатковуватись у цій другій Державі.
Однак такі дивіденди можуть також оподатковуватись у Договірній Державі, резидентом якої є компанія, що сплачує дивіденди, і відповідно до законодавства цієї Держави, але якщо одержувач фактично має право на дивіденди, податок, що стягується, не повинен перевищувати:
a) 5 % від загальної суми дивідендів, якщо право на дивіденди фактично має компанія (на відміну від товариства), і ця компанія є власником принаймні 25 процентів капіталу компанії, яка сплачує дивіденди;
b) 10 % від загальної суми дивідендів в інших випадках.
Термін “дивіденди” при використанні в цій статті означає дохід від акцій чи інших прав, які не є борговими вимогами, що дають право на участь у прибутку, так само як дохід від інших корпоративних прав, який підлягає такому ж оподаткуванню, як доходи від акцій відповідно до податкового законодавства Держави, резидентом якої є компанія, що розподіляє прибуток.
Відповідно до вищевказаних положень ст. 10 Конвенції право щодо оподаткування доходів у вигляді дивідендів надається як країні, що є джерелом таких доходів, так і країні, резидентом якої є отримувач дивідендів. При цьому право країни – джерела виникнення дивідендів щодо їх оподаткування обмежене ставками податку (5 % чи 10 %), а країна, резидентом якої є отримувач дивідендів, має право на оподаткування таких іноземних доходів відповідно до свого національного законодавства.
Враховуючи вищевикладене, згідно з Конвенцією дивіденди, що виплачуються компанією – резидентом Грузії фізичній особі – резиденту України, який є засновником (власником) грузинської компанії, підлягають оподаткуванню у Грузії податком, що не перевищує 10 % від загальної суми дивідендів.
Відповідно до положень ст. 13 Кодексу доходи, отримані фізичною особою – резидентом з джерел походження за межами України, включаються до складу загального річного оподатковуваного доходу, крім доходів, що не підлягають оподаткуванню в Україні відповідно до положень цього Кодексу чи міжнародного договору, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України.
З метою усунення подвійного оподаткування суми податків та зборів, сплачені за межами України, зараховуються під час розрахунку податків та зборів в Україні за правилами, встановленими цим Кодексом.
Заступник Міністра -
керівник апарату
В. Левицький
Лист Міністерства доходів і зборів України “Щодо порядку оподаткування дивідендів, отриманих з Грузії резидентом України – фізичною особою, яка є власником грузинського підприємства” від 04.02.2014 р. № 660/С/99-99-12-01-03-14

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>