Лист Головного управління ДФС в Одеській області “Щодо надання індивідуальної податкової консультації про порядок списання податкового боргу фізичної особи-підприємця, який виник у зв’язку з анексією АР Крим” від 02.10.2015 р. № 966/Р/15-32-23-01-07

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС В ОДЕСЬКІЙ ОБЛАСТІ
ЛИСТ
від 02.10.2015 р. № 966/Р/15-32-23-01-07
Щодо надання індивідуальної податкової консультації про порядок списання податкового боргу фізичної особи-підприємця, який виник у зв’язку з анексією АР Крим
Головне управління ДФС України в Одеській області розглянуло Ваш запит <…> щодо надання індивідуальної податкової консультації про порядок списання податкового боргу фізичної особи-підприємця, який виник у зв’язку з анексією АР Крим, та у межах компетенції повідомляє таке.
Частиною 2 статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України регулюються Законом України від 12 серпня 2014 року № 1636-VII “Про створення вільної економічної зони “Крим” та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України” (далі – Закон № 1636).
Підпунктом 3 пункту 12.3 статті 12 Закону № 1636 передбачено, що з 1 червня 2014 року вважається анульованою податкова реєстрація осіб, які станом на 31 травня 2014 року мали місцезнаходження (місце проживання) та перебували на обліку в контролюючих органах на території Автономної Республіки Крим або міста Севастополя.
Така податкова реєстрація може бути відновленою після евакуації особи на іншу територію України згідно із статтею 15 Закону № 1636 у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади з питань оподаткування, або внаслідок завершення строку тимчасової окупації.
Пунктом 15.1 статті 15 Закону № 1636 передбачено, що будь-якій юридичній особі-резиденту України, яка змінює (змінила) своє місцезнаходження з тимчасово окупованої території на іншу територію України, зокрема, списується податковий борг, суми розстрочених (відстрочених) грошових зобов’язань за будь-якими податками (зборами, обов’язковими платежами), що виникли з моменту тимчасової окупації.
Списання податкового боргу, сум розстрочених (відстрочених) грошових зобов’язань за податками (зборами, обов’язковими платежами) фізичним особам – підприємцям, які змінюють (змінили) своє місце проживання з тимчасово окупованої території на іншу територію України, Законом № 1636 не передбачено.
Таким чином, фізична особа-підприємець зобов’язана здійснити погашення податкового боргу з єдиного податку, який виник до 01.06.2014 року.
Після 01.06.2014 податкові зобов’язання не нараховуються у зв’язку зі скасуванням податкової реєстрації до моменту відновлення податкової реєстрації після евакуації особи на іншу територію України, а саме – до грудня 2014 року.
Адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) регулюється Законом України від 08 липня 2010 року № 2464-VI ,,Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” (далі – Закон № 2464).
Пунктом 12.3 статті 12 Закону № 1636 передбачено, що особи, які перебували на обліку в контролюючих органах або мали місцезнаходження (місце проживання) на території Автономної Республіки Крим або міста Севастополя на початок тимчасової окупації, звільняються від обов’язків сплати єдиного внеску, передбаченого Законом України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” під час провадження їхньої підприємницької діяльності на тимчасово окупованій території України.
Такі особи мають право на добровільну сплату єдиного внеску, передбаченого Законом України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України або уповноваженим органом з питань Криму.
Звертаємо Вашу увагу, що періоди, за які не сплачено єдиний внесок, не враховуються до страхового стажу.
Відповідно до пункту 93 розділу VІІІ «ПРИКІНЦЕВІ ТА ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ» Закону 2464 тимчасово на період дії особливого правового режиму, визначеного Законом України “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України”, зупиняється застосування до платників єдиного внеску із місцезнаходженням (місцем проживання) на тимчасово окупованій території України норм статей 25 і 26 цього Закону.
Податкова інформація про суми недоїмки платників єдиного внеску, визначених абзацом першим цього пункту, зберігається та опрацьовується в інформаційних базах контролюючих органів в окремому (позабалансовому) порядку.
У разі зміни місцезнаходження/місця проживання платника податків з території АР Крим, відновлюється обов’язок щодо сплати єдиного внеску, за новим місцем перебування на податковому обліку на існуючі рахунки, відкриті у відповідних органах Державної казначейської служби України.
Заступник начальника
Г.В. Мілютін
Лист Головного управління ДФС в Одеській області “Щодо надання індивідуальної податкової консультації про порядок списання податкового боргу фізичної особи-підприємця, який виник у зв’язку з анексією АР Крим” від 02.10.2015 р. № 966/Р/15-32-23-01-07

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>