Лист Головного управління ДФС у Сумській обласні “Щодо визначення доходу єдинника від експорту товарів” від 12.01.2015 р. № 140/Б/18-28-17-0214

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС У СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ
ЛИСТ
від 12.01.2015 р. № 140/Б/18-28-17-0214
Щодо визначення доходу єдинника від експорту товарів
<…>
Відповідно до ст. 192 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 р. № 436-IV законним платіжним засобом, обов’язковим до приймання за номінальною вартістю на всій території України, є грошова одиниця України – гривня.
Згідно зі ст. 292 Податкового кодексу України <…> (далі – ПКУ) доходом для фізичної особи – підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначені пунктом 292.3 статті 292 ПКУ.
При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.
Згідно з п. 292.5 ст. 292 ПКУ дохід, виражений в іноземній валюті, перераховується у гривнях за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України на дату отримання такого доходу.
Датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг).
Водночас п. 2 постанови Правління Нацбанку України від 01.12.2014 р. № 758 “Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України” установлено вимогу щодо обов’язкового продажу на міжбанківському валютному ринку України надходжень в іноземній валюті з-за кордону, зокрема на користь фізичних осіб – підприємців.
Уповноважений банк зобов’язаний попередньо зараховувати надходження в іноземній валюті, на які згідно з абзацом першим вищезазначеного пункту поширюється вимога щодо обов’язкового продажу, на окремий аналітичний рахунок балансового рахунка 2603 “Розподільчі рахунки суб’єктів господарювання” (далі – розподільчий рахунок). Виключно наступного робочого дня після дня зарахування таких надходжень на розподільчий рахунок уповноважений банк зобов’язаний без доручення клієнтів здійснити обов’язки продажу надходжень в іноземній валюті у розмірі 75 %.
Згідно з вимогами пп. 5.3 п. 5 Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженої постановою Правління Нацбанку України від 12.11.2003 р. № 492, на поточні рахунки в іноземній валюті зараховуються кошти, зокрема перераховані з-за кордону нерезидентами за зовнішньоекономічними контрактами (договорами, угодами) через розподільчі рахунки.
Враховуючи те, що розподільчі рахунки використовуються банківськими установами при перерахуванні певних видів доходів в іноземній валюті на поточні рахунки клієнтів як транзитні, то до складу доходу платника єдиного податку від здійснення операцій з експорту товарів (робіт, послуг) включається сума коштів, яка надійшла на поточний рахунок у гривнях від обов’язкового продажу на міжбанківському валютному ринку України. Валютні кошти перераховуються у гривні за офіційним курсом Нацбанку України на дату надходження їх на валютний рахунок фізичної особи – підприємця.
Заступник начальника
ГУ ДФС у Сумській області
О. Ткаченко
Лист Головного управління ДФС у Сумській обласні “Щодо визначення доходу єдинника від експорту товарів” від 12.01.2015 р. № 140/Б/18-28-17-0214

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>