Лист Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності “Щодо оплати лікарняних аспіранту, який працює за сумісництвом” від 21.04.2011 р. № 01-14-974

ФОНД СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ З ТИМЧАСОВОЇ ВТРАТИ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ
ЛИСТ
від 21.04.2011 р. № 01-14-974
Щодо оплати лікарняних аспіранту, який працює за сумісництвом

Розглянувши звернення <…> з питання надання матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності аспіранту, який працює за сумісництвом, повідомляємо.

Згідно із Законом України “Про вищу освіту” від 17.01.2002 р. N 2984-III аспірант – це особа, яка має повну вищу освіту та освітньо-кваліфікаційний рівень магістра або спеціаліста, навчається в аспірантурі вищого навчального закладу або наукової установи для підготовки дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата наук.

Положення про підготовку науково-педагогічних і наукових кадрів, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 01.03.99 р. N 309, містить перелік документів, які вступники до аспірантури подають на ім’я керівника вищого навчального закладу, наукової установи. Зазначений перелік документів не містить вказівки щодо подання трудової книжки.

Згідно з пунктом 1 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженого наказом Мінпраці, Мін’юсту і Мінфіну від 28.06.93 р. N 43, сумісництвом вважається виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж підприємстві, в установі, організації або в громадянина (підприємця, приватної особи) за наймом.

Крім того, відповідно до пункту 14 постанови Верховного Суду України “Про практику застосування судами законодавства про оплату праці” від 24.12.99 р. N 13 робота за трудовим договором осіб, які поєднують її з денною формою навчання, не є сумісництвом і оплачується на загальних підставах.

Порядок ведення і зберігання трудових книжок регулюється постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.93 р. N 301 “Про трудові книжки працівників” та Інструкцією про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженою наказом Мінпраці, Мін’юсту і Мінсоцзахисту від 29.07.93 р. N 58.

Згідно з пунктом 1 статті 50 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням” від 18.01.2001 р. N 2240 матеріальне забезпечення та соціальні послуги за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, застрахованим особам, які працюють на умовах трудового договору, призначаються та надаються за основним місцем роботи.

Розрахунок середньої заробітної плати проводиться відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 р. N 1266.

Отже, підприємство зобов’язане надати допомогу по тимчасовій непрацездатності аспіранту, який знаходиться з підприємством у трудових відносинах, на загальних підставах.

Заступник директора
Т. Гайдук
Лист Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності “Щодо оплати лікарняних аспіранту, який працює за сумісництвом” від 21.04.2011 р. № 01-14-974

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>