Лист Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України “Стосовно врегулювання вимог щодо створення належних умов праці положеннями договору на виконання робіт” від 23.07.2014 р. № 5683/0/8.2-03/6/14

ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ГІРНИЧОГО НАГЛЯДУ ТА ПРОМИСЛОВОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 23.07.2014 р. № 5683/0/8.2-03/6/14
Стосовно врегулювання вимог щодо створення належних умов праці положеннями договору на виконання робіт
Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки України повідомляє.
Обов’язковість проходження інструктажів та навчання з питань охорони праці працівниками під час прийняття на роботу і в процесі роботи визначено статтею 18 Закону України “Про охорону праці” та регламентовано вимогами Типового положенням про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці України від 26.01.2005 № 15, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.02.2005 за № 231/10511 (далі – Типове положення).
Порядок проведення інструктажів з питань охорони праці визначено у розділі 6 Типового положення.
У пункті 6.3 Типового положення визначено, що вступний інструктаж проводиться з усіма працівниками, які приймаються на постійну або тимчасову роботу, незалежно від їх освіти, стажу роботи та посади; з працівниками інших організацій, які прибули на підприємство і беруть безпосередню участь у виробничому процесі або виконують інші роботи для підприємства.
Відповідно до наведеного у листі Територіального управління Держгірпромнагляду у Київській області та м. Києві від 01.07.2014 № 04-11/3718, між ПАТ “Завод ЗБК ім. Світлани Ковальської” та КП “Київське бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об’єкти нерухомого майна” (БТІ) було підписано цивільно-правовий договір на виконання певної роботи, а саме проведення технічної інвентаризації з виготовлення поверхових планів житлового будинку № 1 по вул. Ігоря Сікорського, 4-в.
Згідно із статтею 837 Цивільного кодексу одним із видів цивільно-правового договору є договір підряду, за яким одна сторона (підрядник) зобов’язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов’язується прийняти та сплатити виконану роботу.
У такому випадку вимоги щодо створення належних умов праці регулюються положеннями договору на виконання робіт з урахуванням специфіки виробничого процесу підприємства та можливості виконання підрядною організацією певних видів робіт.
Заступник Голови
С. В. Дунас
Лист Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України “Стосовно врегулювання вимог щодо створення належних умов праці положеннями договору на виконання робіт” від 23.07.2014 р. № 5683/0/8.2-03/6/14

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>