Лист Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України “Щодо створення служби охорони праці на підприємствах” від 16.07.2013 р.

ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ГІРНИЧОГО НАГЛЯДУ ТА ПРОМИСЛОВОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 16.07.2013 р.
Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки України повідомляє.
Відповідно до вимог статті 15 Закону України “Про охорону праці” на підприємстві з кількістю працюючих 50 і більше осіб роботодавець створює службу охорони праці відповідно до Типового положення про службу охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці 15.11.2004 року № 255, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01.12.2004 року за № 1526/10125 (далі – Типове положення).
На підприємстві з кількістю працюючих менше 20 осіб для виконання функцій служби охорони праці можуть залучатися сторонні спеціалісти на договірних засадах, які мають відповідну підготовку.
Залучення спеціалістів на договірних засадах регулюється та здійснюється у відповідності до вимог Цивільного кодексу України, оскільки у даному випадку особа “спеціаліст” надаватиме певну послугу, а отже є фактично фізичною особою – підприємцем.
Пунктом 1.4 Типового положення поняття “які мають відповідну підготовку” деталізовано відповідними нормами, які передбачають наявність виробничого стажу роботи не менше трьох років і які пройшли навчання з питань охорони праці.
Процедура та порядок проведення навчання з питань охорони праці визначається на підставі статті 18 Закону України “Про охорону праці” та Типового положення про порядок проведення навчання і перевірку знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці України від 26.01.2005 року № 15, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01.12.2004 року за № 1526/10125 (далі – Типове положення про навчання).
Вимоги Типового положення про навчання, відповідно до пункту 1.3 є обов’язковими для виконання усіма центральними, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, бюджетними установами та суб’єктами господарювання (далі – підприємства) незалежно від форми власності та видів діяльності.
Під суб’єктом господарювання Господарський кодекс України розуміє (стаття 55):
1) господарські організації – юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, державні, комунальні та інші підприємства, створені відповідно до цього Кодексу, а також інші юридичні особи, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані в установленому законом порядку;
2) громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані відповідно до закону як підприємці.
Враховуючи зазначене, спеціаліст, який залучається на договірних засадах, для виконання функцій охорони праці повинен пройти навчання та перевірку знань з питань охорони праці як особа, яка здійснює господарську діяльність та зареєстрована в установленому законодавством порядку.
Перший заступник
Голови Служби                                          В. А. Шайтан
Лист Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України “Щодо створення служби охорони праці на підприємствах” від 16.07.2013 р.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>