Лист Державної реєстраційної служби України “Щодо питань, пов’язаних з правовим статусом такого господарського об’єднання, як асоціація” від 08.09.2014 р. № 2473/22-14-8.2

ДЕРЖАВНА РЕЄСТРАЦІЙНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 08.09.2014 р. № 2473/22-14-8.2
Щодо питань, пов’язаних з правовим статусом такого господарського об’єднання, як асоціація»

Державна реєстраційна служба України розглянула лист <…> щодо питань, пов’язаних із правовим статусом такого господарського об’єднання, як асоціація, та в межах компетенції повідомляє.

Згідно з частиною другою статті 119 Господарського кодексу України (далі — ГК України) господарське об’єднання — об’єднання підприємств, утворене за ініціативою підприємств, незалежно від їх виду, які на добровільних засадах об’єднали свою господарську діяльність.

Відповідно до частин третьої та четвертої статті 118 ГК України об’єднання підприємств є юридичною особою, яка утворюється на невизначений строк або як тимчасове об’єднання.

Згідно з частиною третьою статті 119 ГК України господарські об’єднання діють на основі установчого договору та/або статуту, який затверджується їх засновниками.

Відповідно до частини першої статті 120 ГК України господарське об’єднання можуть утворюватися як асоціації.

Згідно з частиною другою статті 120 ГК України асоціація — договірне об’єднання, створене з метою постійної координації господарської діяльності підприємств, що об’єдналися, шляхом централізації однієї або кількох виробничих та управлінських функцій, розвитку спеціалізації і кооперації виробництва, організації спільних виробництв на основі об’єднання учасниками фінансових та матеріальних ресурсів для задоволення переважно господарських потреб учасників асоціації. У статуті асоціації повинно бути зазначено, що асоціація є господарською асоціацією.

Відповідно до частин першої та другої статті 122 ГК України господарські об’єднання мають вищі органи управління (загальні збори учасників) та утворюють виконавчі органи, передбачені статутом господарського об’єднання.

Вищий орган господарського об’єднання, зокрема затверджує статут господарського об’єднання та вносить зміни до нього; утворює виконавчий орган господарського об’єднання відповідно до його статуту чи договору.

Крім того, відповідно до частини четвертої статті 57 ГК України статут суб’єкта господарювання повинен містити відомості про його найменування, мету і предмет діяльності, розмір і порядок утворення статутного капіталу та інших фондів, порядок розподілу прибутків і збитків, про органи управління і контролю, їх компетенцію, про умови реорганізації та ліквідації суб’єкта господарювання, а також інші відомості, пов’язані з особливостями організаційної форми суб’єкта господарювання, передбачені законодавством. Статут може містити й інші відомості, що не суперечать законодавству.

Ураховуючи зазначене, під час підготовки документів, які подаються державному реєстратору для проведення реєстраційних дій стосовно асоціації (у тому числі, для проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи) необхідно дотримуватись вимог, які встановлені Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», а також положеннями статуту та/або установчого договору цієї асоціації.

Повідомляємо, що згідно з частиною другою статті 53 зазначеного Закону дії або бездіяльність державного реєстратора можуть бути оскаржені до суду у порядку, встановленому законом.

Одночасно зазначаємо, що цей лист не встановлює норм права та має інформаційний характер.

Заступник Голови
А.О. Янчук
Лист Державної реєстраційної служби України “Щодо питань, пов’язаних з правовим статусом такого господарського об’єднання, як асоціація” від 08.09.2014 р. № 2473/22-14-8.2

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>