Лист Державної реєстраційної служби України “Щодо документа, який подається державному реєстратору для проведення державної реєстрації юридичної особи як рішення про створення/про внесення змін до установчих документів юридичної особи” від 16.10.2014 р. № 2712/8-14-7.2

ДЕРЖАВНА РЕЄСТРАЦІЙНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 16.10.2014 р. № 2712/8-14-7.2
Щодо документа, який подається державному реєстратору для проведення державної реєстрації юридичної особи як рішення про створення / про внесення змін до установчих документів юридичної особи
Державна реєстраційна служба України розглянула лист <…> щодо документа, який подається державному реєстратору для проведення державної реєстрації юридичної особи як рішення про створення / про внесення змін до установчих документів юридичної особи, та в межах компетенції повідомляє.
Відносини, які виникають в сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, регулюються Законом України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців” (далі – Закон про реєстрацію).
Дія цього Закону поширюється на державну реєстрацію всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності підпорядкування, а також фізичних осіб – підприємців (частина перша статті 3  Закону про реєстрацію).
Порядок проведення державної реєстрації юридичної особи встановлений статтями 24, 25 – 27 Закону про реєстрацію.
Порядок проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи встановлений статтями 29 – 30 Закону про реєстрацію.
Одним із документів, який подається державному реєстратору для проведення державної реєстрації юридичної особи, є примірник оригіналу (ксерокопія, нотаріально засвідчена копія) рішення про створення / про внесення змін до установчих документів юридичної особи.
Юридична особа приватного права створюється на підставі установчих документів відповідно до статті 81 Цивільного кодексу України.
Слід зазначити, що рішення про створення / про внесення змін до установчих документів юридичної особи приймає/приймають його засновник/засновники відповідно до порядку, що залежить від організаційно-правової форми юридичної особи.
Наприклад, одним із етапів створення акціонерного товариства є прийняття зборами засновників рішення про створення акціонерного товариства. У разі заснування акціонерного товариства однією особою рішення, які повинні прийматися зборами засновників, приймаються цією особою одноосібно і оформляються рішенням про намір заснувати товариство (стаття 9 Закону України “Про акціонерні товариства”).
Ураховуючи вищезазначене, в залежності від вибраної організаційно-правової форми юридичної особи та особливостей створення та діяльності цієї юридичної особи засновник/засновники юридичної особи приймають рішення про створення / про внесення змін до установчих документів юридичної особи та оформлюють його у вигляді документа, який визначений його установчими документами та законом.
Заступник Голови
А.О. Янчук
Лист Державної реєстраційної служби України “Щодо документа, який подається державному реєстратору для проведення державної реєстрації юридичної особи як рішення про створення/про внесення змін до установчих документів юридичної особи” від 16.10.2014 р. № 2712/8-14-7.2

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>