Лист Державної реєстраційної служби України “Щодо деяких питань, пов’язаних з набранням чинності Закону України від 12 лютого 2015 року № 191-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)” від 06.04.2015 р. № 32/06-15-15

ДЕРЖАВНА РЕЄСТРАЦІЙНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 06.04.2015 р. № 32/06-15-15
Щодо деяких питань, пов’язаних з набранням чинності Закону України від 12 лютого 2015 року № 191-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)»
Доводимо до відома органів державної реєстрації прав та нотаріусів, що 05 квітня 2015 року набрав чинності Закон України від 12 лютого 2015 року № 191-VІІІ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)”, що набрав чинності 05 квітня 2015 року (далі – Закон). У зв’язку з набранням чинності Законом, зокрема, внесені зміни до Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2013 року № 868.
Законом розширено коло суб’єктів, яким надано повноваження з прийому та видачі документів у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно. Відтепер на законодавчому рівні закріплена можливість здійснення цих повноважень посадовими особами органів місцевого самоврядування, адміністраторами центрів надання адміністративних послуг, нотаріусами.
У зв’язку з цим, головним територіальним управлінням юстиції необхідно продовжити взаємодію з районними державними адміністраціями та органами місцевого самоврядування у напрямку підготовки центрів надання адміністративних послуг до реалізації положень Закону (доручення Першого заступника Міністра юстиції Н.І. Севостьянової від 14 лютого 2015 року № 6-32/6).
Також, Законом з часу набрання ним чинності запроваджено диференційований підхід до визначення розміру адміністративного збору, що залежить від площі об’єкта нерухомого майна, права на який заявлені до державної реєстрації, а також від того, заявником є фізична чи юридична особа. Визначається розмір адміністративного збору у процентному відношенні до мінімальної заробітної плати, яка, згідно зі статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет на 2015 рік» складає з 01 січня – 1218 гривень; з 01 грудня – 1378 гривень.
Звертаємо увагу, що перевірка наявності документа про сплату адміністративного збору та/або документа, що підтверджує внесення плати за надання витягу з Державного реєстру прав, відповідності розмірів внесеної плати законодавству віднесено до компетенції органу, що здійснює прийом документів.
Сплачені суми адміністративного збору за державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно продовжують зараховуватись на рахунки за кодом класифікації доходів бюджету 22012600 «Адміністративний збір за державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно», які розміщені на офіційному сайті Державної реєстраційної служби України в підрозділі «Реквізити рахунків для зарахування коштів за державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (адміністративний збір) (ККДБ 22012600)» розділу «Державна реєстрація речових прав на нерухоме майно».
Принагідно зазначаємо, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування звільняються від сплати адміністративного збору.
У випадку коли заявником за проведення державної реєстрації прав було сплачено державне мито у розмірі, меншому за розмір адміністративного збору, розрахованого відповідно до Закону, вважаємо за можливе надання заявником додаткового платіжного документа на підтвердження сплати недостатніх сум.
У разі відмови у державній реєстрації прав та їх обтяжень адміністративний збір не повертається, плата за надання витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно підлягає поверненню, а у разі відкликання заяви – повертаються усі сплачені заявником грошові суми.
Механізм повернення коштів урегульований Порядком повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до Державного та місцевих бюджетів, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 03 вересня 2013 року № 787, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 25 вересня 2013 року за № 1650/24182.
При цьому, до внесення змін у програмне забезпечення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, при реєстрації заяв у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень інформацію про сплачений адміністративний збір слід вносити, обираючи тип оплати: “Державне мито”.
Інформуємо також про необхідність вжиття заходів, направлених на інформування населення про нові розміри адміністративного збору за державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.
Перший заступник Голови
А.О. Янчук
Лист Державної реєстраційної служби України “Щодо деяких питань, пов’язаних з набранням чинності Закону України від 12 лютого 2015 року № 191-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)” від 06.04.2015 р. № 32/06-15-15

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>