Лист Державної реєстраційної служби України “Щодо внесення змін до договорів оренди земельних ділянок” від 05.03.2014 р. № 462/22-14-05

ДЕРЖАВНА РЕЄСТРАЦІЙНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 05.03.2014 р. № 462/22-14-05
Щодо внесення змін до договорів оренди земельних ділянок
Державна реєстраційна служба України розглянула лист […] щодо внесення змін до договорів оренди земельних ділянок та повідомляє.
В першу чергу звертаємо увагу на те, що зобов’язальні правовідносини, які найчастіше виникають з договорів, завжди є відносними, адже їх суб’єктами завжди є чітко визначене коло осіб, як управомочених, так і зобов’язаних, які одночасно мають права і обов’язки один відносно одного. В період дії зобов’язання, за загальним правилом, припускається заміна осіб, які беруть участь у ньому із збереженням самого зобов’язання. Правочин щодо заміни сторони у зобов’язанні вчиняється у такій самій формі, що і правочин, на підставі якого виникло зобов’язання (глава 47 Цивільного кодексу України).
Тобто у випадку внесення змін до договорів оренди земельних ділянок щодо заміни сторони відбувається перехід речового права від однієї фізичної особи до іншої.
Інша ситуація передбачена Порядком прийняття і розгляду заяв про внесення змін до записів, внесення записів про скасування державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень та скасування записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, затвердженим наказом Міністерства юстиції України від 12 грудня 2011 року № 3502/5, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 12 грудня 2011 року за № 1429/20167, відповідно до підпункту 2.5 якого внесення змін до записів Державного реєстру прав поводиться у зв’язку зі зміною відомостей про нерухоме майно, право власності та суб’єкта (суб’єктів) цього права, інші речові права та суб’єкта (суб’єктів) цих прав, обтяження прав на нерухоме майно та суб’єкта (суб’єктів) цих прав, що містяться у Державному реєстрі прав, які не пов’язані з проведенням державної реєстрації прав.
Враховуючи наведене, внесення змін до записів Державного реєстру прав можливе виключно у випадку зміни відомостей, зокрема про суб’єкта права, при цьому сам суб’єкт права залишається незмінним, змінюються лише певні його ідентифікуючі ознаки (прізвище, ім’я, ідентифікаційний номер).
У випадку ж зміни суб’єкта (сторони договору) відбувається перехід прав та обов’язків від однієї фізичної особи до іншої, тому у такому разі договір про внесення змін до договорів оренди земельних ділянок щодо заміни сторони у договорах вчиняється у тій самій формі, що й договір оренди земельних ділянок, а саме: підлягає нотаріальному посвідченню та проведенню державної реєстрації прав у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно нотаріусом, в результаті вчинення ним нотаріальної дії із земельною ділянкою.
Перший заступник Голови
І. І. Завальна
Лист Державної реєстраційної служби України “Щодо внесення змін до договорів оренди земельних ділянок” від 05.03.2014 р. № 462/22-14-05

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>