Лист Державної регуляторної служби України “Щодо строку видачі ліцензій” від 14.09.2015 р. № 6810/0/20-15

ДЕРЖАВНА РЕГУЛЯТОРНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 14.09.2015 р. № 6810/0/20-15
Щодо строку видачі ліцензій
Державною регуляторною службою України розглянуто лист Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг від 13.08.2015 № 5003/11-5 щодо надання роз’яснень з питань встановлення початку перебігу строку прийняття рішення про видачу ліцензії та зазначається наступне.
Слід зазначити, що поняття «строк» та «термін» встановлено статтею 251 Цивільного кодексу України.
Так, відповідно до згаданої статті Цивільного кодексу України строком є певний період у часі, зі спливом якого пов’язана дія чи подія, яка має юридичне значення; терміном є певний момент у часі, з настанням якого пов’язана дія чи подія, яка має юридичне значення.
Строки та терміни можуть визначатись актами цивільного законодавства, правочином або рішенням суду.
Згідно із статтею 252 Цивільного кодексу України строк визначається роками, місяцями, тижнями, днями або годинами. Початок строку чи його закінчення можуть визначатись вказівкою на календарну дату або подію, що має неминуче настати.
Спеціальним Законом України від 02.03.2015 № 222-VIII «Про ліцензування видів господарської діяльності» (частина восьма статті 10 та частина восьма статті 13) встановлено, що початком перебігу строку прийняття рішення про видачу ліцензії є день одержання органом ліцензування заяви про отримання ліцензії.
Тобто, на думку Державної регуляторної служби України, нормами Закону України від 02.03.2015 № 222-VIII «Про ліцензування видів господарської діяльності» безпосередньо встановлюється початок перебігу строку прийняття рішення про видачу ліцензії. Обчислення такого строку починається з дня одержання органом ліцензування заяви про отримання ліцензії.
Поряд з цим, зазначаємо, що листи міністерств та інших органів виконавчої влади не є нормативно-правовими актами та носять лише роз’яснювальний, інформаційний та рекомендаційний характер.
Т. в. о. Голови
О.М. Мірошниченко
Лист Державної регуляторної служби України “Щодо строку видачі ліцензій” від 14.09.2015 р. № 6810/0/20-15

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>