Лист Державної податкової адміністрації України “Щодо порядку оподаткування при здійсненні торгівлі ПММ фізособою-СПД” від 18.08.2005 р. № 16486/7/17-3117

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 18.08.2005 р. № 16486/7/17-3117
ДПАУ розглянула лист і повідомляє.
Указом Президента України від 03.07.98 р. № 727/98 “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва” в редакції Указу Президента України від 28.06.99 р. № 746/99 (далі – Указ) установлено, що спрощена система оподаткування, обліку та звітності запроваджується, зокрема, і для фізичних осіб, зареєстрованих в установленому законодавством порядку як СПД, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи, при дотриманні ними вимог, зазначених у статті 1 Указу.
Дія Указу не поширюється на фізичних осіб СПД, які займаються підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи і здійснюють торгівлю, зокрема, пально-мастильними матеріалами (ПММ) (ст. 7).
Отже, при здійсненні торгівлі ПММ фізична особа – СПД не може застосовувати спрощену систему оподаткування, обліку та звітності і бути платником єдиного податку. У цьому випадку застосовується загальна система оподаткування доходів, одержаних від здійснення підприємницької діяльності, в порядку, встановленому розділом IV Декрету КМУ від 26.12.93 р. № 13-92 “Про прибутковий податок з громадян” (ст. 14).
Перелік назв ПММ і послуг з оптової та роздрібної торгівлі цими матеріалами та їх коди встановлені в ДК 016-97 “Державний класифікатор продукції та послуг”, який чинний в Україні з 01.01.99 р.
Основні поняття у галузі нафтопродуктів встановлені ДСТУ 3437-96 “Нафтопродукти. Терміни та визначення”.
ПММ можуть бути розфасовані у споживчу тару (банки, бочки та ін.), види якої встановлюються у стандартах або технічних умовах на конкретний вид продукції.
Також повідомляємо, що при технічному обслуговуванні автомобіля операції із закупівлі автомобільного мастила і подальшої його заміни в автомобілі не є торгівлею, оскільки торгова діяльність згідно з п. 2 Порядку заняття торговельною діяльністю і правил торговельного обслуговування населення, затвердженого постановою КМУ від 08.02.95 р. № 108 “Про Порядок заняття торговельною діяльністю і правила торговельного обслуговування населення”, – це діяльність юридичних осіб і громадян із здійснення “закупівлі і продажу товарів народного споживання з метою отримання прибутку. Тобто мають бути здійснені операції купівлі і подальшого продажу одного і того ж товару.
Підприємець здійснює закупівлю автомобільного мастила за власні кошти згідно з договором купівлі-продажу, укладеним в усній чи письмовій формі (ст. 224 ЦКУ), тобто відбувається закупівля товару.
Далі, на етапі надання послуги, передбачається використання закупленого СПД автомобільного мастила для заміни ним старого мастила, за що справляється плата, яка включається окремим рядком у рахунок з надання послуги.
Крім того, споживчий товар – це товар, призначений для кінцевого споживання, для особистого, сімейного або домашнього використання. У цьому випадку закуплене автомобільне мастило є таким товаром тільки протягом часу, коли воно знаходиться в упаковці і призначається для кінцевого споживання в незмінному вигляді. А оскільки такий товар видозмінюється в процесі надання послуги і реалізується тільки у складі послуги, то така операція не є продажем безпосередньо цього товару.
Таким чином, оскільки приватний підприємець здійснює діяльність з надання послуг, то він має право в процесі надання послуги використати заздалегідь закуплене автомобільне мастило і така діяльність не буде вважатися торгівлею.
Заступник Голови
С. Лекарь
Лист Державної податкової адміністрації України “Щодо порядку оподаткування при здійсненні торгівлі ПММ фізособою-СПД” від 18.08.2005 р. № 16486/7/17-3117

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>