Лист Державної фіскальної служби України “Про митне оформлення товарів” від 29.12.2014 р. № 17137/7/99-99-24-02-02-17

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 29.12.2014 р. № 17137/7/99-99-24-02-02-17
Про митне оформлення товарів
Згідно з пунктом 12.4 статті 12 Закону України “Про створення вільної економічної зони “Крим” та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України” до товарів, що переміщуються через адміністративний кордон вільної економічної зони “Крим”, застосовуються заходи нетарифного регулювання.
Відповідно до статті 4 Митного кодексу України заходи нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності – не пов’язані із застосуванням мита до товарів, що переміщуються через митний кордон України, встановлені відповідно до закону заборони та/або обмеження, зокрема, спрямовані на захист прав споживачів товарів, що ввозяться в Україну.
Водночас, статтею 26 Закону України “Про засади державної мовної політики” визначено, що маркування товарів, інструкції про їх застосування тощо виконуються державною мовою і регіональною мовою або мовою меншини. За рішенням виробників товарів поруч із текстом, викладеним державною мовою, може розміщуватися його переклад іншими мовами.
Крім того, згідно з положеннями частини другої статті 4 Закону України “Про державне регулювання імпорту сільськогосподарської продукції” продукти, призначені для продажу населенню, що підпадають під визначення другої – двадцять першої груп Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД), можуть бути випущені з-під митного контролю на територію України з країн, вільних від карантину, за умови наявності на тарі (коробах, упаковках, розфасовках), а у випадках, визначених Кабінетом Міністрів України, безпосередньо на продукті, відомостей про назву продукту, масу (об’єм), склад, із зазначенням переліку використаних у процесі виготовлення інших продуктів харчування, харчових добавок (консервантів), барвників тощо, вмісту хімічних речовин або сполук. Окремо наводяться відомості про енергомісткість, дату граничного строку використання, побічні ефекти споживання або про їх відсутність, назву харчових добавок (консервантів) за їх наявності, місце виготовлення, найменування й адресу виробника таких продуктів та посилання на власника торгової марки за його наявності, а по віднесених до підакцизних товарів – відомості зазначаються згідно із законами України. Зазначені відомості мають бути виконані українською мовою за винятком торгової марки, логотипу компанії чи її назви або власної назви продукту, що можуть виконуватися іноземними мовами.
Крім цього, згідно з положеннями статті 9 Закону України від 15 квітня 2014 року № 1207-VII “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України” будь-які органи, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території та їх діяльність вважаються незаконними, якщо ці органи або особи створені, обрані чи призначені у порядку, не передбаченому законом.
Будь-який акт (рішення, документ), виданий органами та/або особами, передбаченими частиною другою цієї статті, є недійсним і не створює правових наслідків.
Таким чином, перереєстрація суб’єктів господарювання з місцезнаходженням на території ВЕЗ “Крим” згідно із законодавством Російської Федерації не визнається Україною, а зазначення адреси фактичної діяльності суб’єктів господарської діяльності на території Російської Федерації не відповідає вимогам законодавства України.
Враховуючи вище викладене, у разі переміщення товарів через адміністративний кордон ВЕЗ “Крим”, просимо забезпечити належний контроль за відповідністю відомостей, що містяться у документах, поданих до митного оформлення, зокрема, про адресу (місцезнаходження) суб’єктів господарської діяльності, які знаходяться на тимчасово окупованій території України, та за відповідністю маркування зазначених товарів, відповідно до законодавства.
Недотримання зазначених вимог законодавства України є підставою для відмови у митному оформленні у порядку, встановленому Митним кодексом України.
У разі відсутності сертифіката про походження товару з України (У-1), що видається торгово-промисловими палатами на іншій території України та інших документів про походження товару, визначених статтею 43 Митного кодексу України, оподаткування товарів невідомого походження здійснюється на загальних підставах (застосовуються повні ставки ввізного мита Митного тарифу України), податок на додану вартість та акцизний податок сплачуються у порядку, встановленому законодавством України.
Також звертаємо увагу, що відповідно до роз’яснень Мінекономрозвитку (лист від 17.11.2014 № 4121-11/40019-03), положення яких було доведено до митниць листом ДФС від 09.12.2014 № 14385/7/99-99-24-03-01-17, сертифікати відповідності або свідоцтва про визнання відповідності, видані органами із сертифікації, які знаходяться на території ВЕЗ “Крим”, не можуть бути підставою для митного оформлення.
Заступник Голови
А. В. Макаренко
Лист Державної фіскальної служби України “Про митне оформлення товарів” від 29.12.2014 р. № 17137/7/99-99-24-02-02-17

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>