Лист Державної фіскальної служби України “Щодо надання роз’яснення стосовно повідомлення-рішення форми “В2″ від 19.03.2015 р. № 475/99-99-15-01-02-18

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 19.03.2015 р. № 475/99-99-15-01-02-18
Щодо надання роз’яснення стосовно повідомлення-рішення форми “В2″
Департамент оподаткування юридичних осіб ДФС України за результатами опрацювання проблемних питань щодо впровадження електронної системи адміністрування ПДВ (додаток до листа ДФС від 12.03.2015 р. № 8395/7/99-99-15-01-03-17) та участі у селекторній нараді з цих питань просить надати роз’яснення щодо повідомлення-рішення форми “В2″ (зокрема, обставин врахування відповідних сум ПДВ у таблиці 1 додатка 2 до декларації з ПДВ) та за погодженням з Департаментом правової роботи довести територіальним органам і відповідним структурним підрозділам ДФС.
Так, до 01.01.2015 р. (періоду запровадження змін) абзацом другим пункту 200.14 статті 200 Податкового кодексу України було передбачено, що у разі заниження заявленої платником податку суми бюджетного відшкодування (врахування у р. 24, незалежно від наявності підстав для її перенесення до р. 23) щодо суми, визначеної контролюючим органом за результатами перевірок, вважається, що платник податку добровільно відмовляється від отримання такої суми заниження як бюджетного відшкодування (тобто коштами на рахунок платника у банку).
У такому випадку відповідно до повідомлення-рішення форми “В2″ проводилось нарахування в КОР (збільшення суми ПДВ за результатами перевірки контролюючого органу). Ця сума ПДВ використовувалася для зменшення податкових зобов’язань у наступних звітних (податкових) періодах, не підпадала під зміну напрямку відшкодування і не могла бути відшкодованою на рахунок платника у банку.
Перенесення суми ПДВ, нарахованої в КОР відповідно до повідомлення-рішення форми “В2″, до гр. 4 таблиці 1 додатка 2 до декларації з ПДВ (тобто до складу сум ПДВ, задекларованих до бюджетного відшкодування в рахунок зменшення податкових зобов’язань у наступних звітних (податкових) періодах) призведе до можливої зміни шляхів повернення (напрямку відшкодування) такої суми.
Враховуючи наведене, а також те, що таблиця 1 додатка 2 до декларації з ПДВ не передбачає внесення відомостей з КОР щодо сум ПДВ, які платником не декларувались, Департамент оподаткування юридичних осіб ДФС України вважає за доцільне не враховувати суми ПДВ, нараховані відповідно до повідомлення-рішення форми “В2″ у податковій декларації з ПДВ, керуючись тим, що закони та інші нормативно-правові акти відповідно до статті 58 Конституції України не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи (можливість недотримання добровільно прийнятого рішення не є відповідальністю особи).
Директор Департаменту
оподаткування юридичних осіб
Ю. Лапшин
Лист Державної фіскальної служби України “Щодо надання роз’яснення стосовно повідомлення-рішення форми “В2″ від 19.03.2015 р. № 475/99-99-15-01-02-18

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>