Лист Державної фіскальної служби України “Щодо застосування Угоди між Урядом України та Урядом Російської Федерації про уникнення подвійного оподаткування доходів і майна та здійснення операцій, пов’язаних з виконанням зобов’язань по лізингу” від 16.09.2014 р. № 3581/6/99-99-12-01-03-15

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 16.09.2014 р. № 3581/6/99-99-12-01-03-15
Щодо застосування Угоди між Урядом України та Урядом Російської Федерації про уникнення подвійного оподаткування доходів і майна та здійснення операцій, пов’язаних з виконанням зобов’язань по лізингу
Оскільки нерухоме майно, про яке йдеться у запиті, знаходиться на території АР Крим та м. Севастополя, звертаємо увагу, що Законом України від 15.04.2014 р. № 1207-VII “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України” сухопутна територія АР Крим та м. Севастополя, внутрішні води України цих територій визначено тимчасово окупованою територією України, яка є її невід’ємною частиною і на яку поширюється дія Конституції та законів України.
Враховуючи зазначене, до ситуації, описаної у запиті, положення Угоди між Урядом України та Урядом Російської Федерації про уникнення подвійного оподаткування доходів і майна не можуть бути застосовані.
Водночас зазначимо, що загальний порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті за експортно-імпортними операціями та відповідальність за порушення законодавчо встановлених строків таких розрахунків визначено Законом України від 23.09.94 р. № 185/94-ВР “Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті” (далі – Закон № 185).
На виконання вимог Закону № 185 Інструкцією про порядок здійснення контролю за експортними, імпортними операціями, затвердженою постановою Правління НБУ від 24.03.99 р. № 136, встановлено порядок здійснення уповноваженими банками контролю за дотриманням резидентами встановлених законодавством України строків розрахунків за експортно-імпортними операціями. Так, пп. “д” п. 1.8 розділу 1 вказаної Інструкції визначено, що сума валютної виручки або товарів може бути зменшена, якщо протягом виконання зобов’язань за договором здійснюється оподаткування виконаних резидентами для нерезидентів робіт (наданих послуг) за межами України – на суму сплачених податків, письмово підтверджених контролюючими органами країни нерезидента.
Разом з тим, згідно з п. 10 Положення про порядок та умови торгівлі іноземною валютою, затвердженого постановою Правління НБУ від 10.08.2005 р. № 281, розрахунки за експорт та імпорт товару без відстрочення платежу або з відстроченням, що відповідно до договору не перевищує строки, установлені законодавством України для здійснення таких розрахунків, є поточними торговельними операціями в іноземній валюті. Відповідно до п. 12 зазначеного Положення операції, пов’язані з виконанням зобов’язань за лізингом, є валютними операціями, пов’язаними з рухом капіталу.
Враховуючи вищевикладене, положення Закону № 185 не застосовується до операцій, які пов’язані з виконанням зобов’язань за лізингом, з огляду на те, що такі операції не відносяться до поточних торговельних операцій, тобто операцій, пов’язаних із розрахунками в іноземній валюті за експорт та імпорт товару.
Заступник Голови
А. Макаренко
Лист Державної фіскальної служби України “Щодо застосування Угоди між Урядом України та Урядом Російської Федерації про уникнення подвійного оподаткування доходів і майна та здійснення операцій, пов’язаних з виконанням зобов’язань по лізингу” від 16.09.2014 р. № 3581/6/99-99-12-01-03-15

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>