Лист Державної архітектурно-будівельної інспекції України “З питань ліцензування господарської діяльності, пов’язаної із створенням об’єктів архітектури” від 31.03.2015 р. № 40-401-16/2841

ДЕРЖАВНА АРХІТЕКТУРНО-БУДІВЕЛЬНА ІНСПЕКЦІЯ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 31.03.2015 р. № 40-401-16/2841
З питань ліцензування господарської діяльності, пов’язаної із створенням об’єктів архітектури
Державна архітектурно-будівельна інспекція України розглянула ваше звернення з питань ліцензування господарської діяльності, пов’язаної із створенням об’єктів архітектури, та повідомляє.
Відповідно до статті 17 Закону України “Про архітектурну діяльність”: господарська діяльність, пов’язана із створенням об’єкта архітектури, підлягає ліцензуванню відповідно до законодавства. Порядок ліцензування господарської діяльності, пов’язаної із створенням об’єктів архітектури (далі – Порядок ліцензування), визначається Кабінетом Міністрів України.
Зазначений Порядок ліцензування затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 05.12.2007 № 1396 (із змінами).
При цьому, дія цього Порядку ліцензування поширюється тільки на виконання будівельних робіт із будівництва об’єктів архітектури, які за складністю архітектурно-будівельного рішення та (або) інженерного обладнання належать до IV та V категорії складності.
Законами України “Про основи містобудування”, “Про архітектурну діяльність” та “Про регулювання містобудівної діяльності” визначено, що будівельні роботи на об’єкті повинні виконуватись відповідно до затвердженої у встановленому порядку проектної документації.
Перелік робіт провадження господарської діяльності у будівництві, пов’язаної із створенням об’єктів архітектури, що підлягають ліцензуванню, затверджений наказом Мінрегіонбуду України від 27.01.2009 № 47 та застосовується Держархбудінспекцією України в частині, що не суперечить Порядку ліцензування.
Зазначеним переліком робіт для п. 5.01.00 “Монтаж внутрішніх інженерних мереж, систем, приладів і засобів вимірювання”, до складу якого входять позиції 5.01.07 “Електропостачання, електрообладнання і електроосвітлення”, 5.01.08 “Автоматизації і контрольно-вимірювальних приладів” та 5.01.09 “Зв’язку, сигналізації, радіо, телебачення, інформаційних”, позицію “Умови будівництва: звичайні, території підвищеної сейсмічності, територій зі складними інженерно-геологічними умовами” не передбачено.
Перший заступник Голови
Державної архітектурно-будівельної
інспекції України

С.В. Драч

Лист Державної архітектурно-будівельної інспекції України “З питань ліцензування господарської діяльності, пов’язаної із створенням об’єктів архітектури” від 31.03.2015 р. № 40-401-16/2841

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>