Ухвала Господарського суду Рівненської області “Щодо повернення позовної заяви у зв’язку з неналежними доказами відправлення копії позову відповідачеві-нерезиденту” від 06.02.2015 р. у справі № 918/99/15

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
від 06.02.2015 р. у справі № 918/99/15
Суддя Гудзенко Я. О. розглянувши матеріали позовної заяви товариства з обмеженою відповідальністю “Українська теплоізоляційна компанія” до ICTS Logistic s.r.o. про стягнення з нерезидента заборгованості за контрактом в сумі 2 995, 27 євро    
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю “Українська теплоізоляційна компанія” звернулося в господарський суд Рівненської області з позовом до ICTS Logistic s.r.o. про стягнення з нерезидента заборгованості за контрактом від 22.05.2014 року № No/22/05/2014 в сумі 2 995, 27 євро.
При розгляді наданих позовних матеріалів судом встановлено, що позивачем не подано належних доказів направлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів, оскільки до позовної заяви не долучено опису вкладення органу поштового зв’язку з інформацією про направлення позовної заяви та всіх доданих до неї документів відповідачу у справі.
Відповідно до ч. 1 ст. 56 ГПК України позивач зобов’язаний при поданні позову надіслати сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб листом з описом вкладення.
Згідно із п. 2 ст. 57 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.
З матеріалів поданої позовної заяви вбачається, що в якості доказів направлення позовної заяви та доданих до неї документів відповідачу позивачем було надано чек органу поштового зв’язку від 04.02.15 р. № 3438 та копія митної декларації CN 22.
Однак, митна декларація CN 22 в графі “кількість і докладний опис вкладення” не містить відомостей щодо направлення саме позовної заяви, крім того, сама декларація не містить ні дати, ні штампу органу поштового зв’язку.
За вказаних обставин, додані до позовної заяви докази не можуть бути прийняті судом в якості доказів направлення відповідачеві копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Отже, ТОВ “Українська теплоізоляційна компанія” не надано належних доказів надіслання копії позовної заяви та доданих до неї документів ICTS Logistic s.r.o., як того вимагає п. 2 ч. 1 ст. 57 ГПК України.
Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 63 ГПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів надсилання відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.
За таких обставин позовна заява та додані до неї документи підлягають поверненню позивачу без розгляду.
Слід також зазначити, що відповідно до ч. 3 ст. 63 ГПК України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.
Керуючись п. 6 ч. 1 ст. 63, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд –           
УХВАЛИВ:
Позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю “Українська теплоізоляційна компанія” від 4 лютого 2015 року та додані до неї документи повернути без розгляду.
Ухвала Господарського суду Рівненської області “Щодо повернення позовної заяви у зв’язку з неналежними доказами відправлення копії позову відповідачеві-нерезиденту” від 06.02.2015 р. у справі № 918/99/15

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>