Ухвала Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 20.06.2013 р. у справі № 2а/0470/2068/11

Дніпропетровський апеляційний адміністративний
УХВАЛА
від 20.06. 2013 р.
справа № 2а/0470/2068/11
Суд у складі колегії: головуючий суддя Суховаров А.В.
судді Головко О.В. Ясенова Т.І.
при секретарі Троянові А.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Дедлайн» на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 04.07.2011 в адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Дедлайн» до Державної податкової інспекції в м. Дніпродзержинську про зобов’язання прийняти декларацію
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Дедлайн» 15.02.2011 звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до Державної податкової інспекції в м. Дніпродзержинську, в якому просить визнати протиправним невизнання декларації з податку на прибуток за 2010 рік та зобов’язати прийняти до обліку декларацію з податку на прибуток за 2010 рік.
Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 04.07.2011 в задоволенні позову відмовлено. Прийняте рішення суд мотивував тим, що податкова інспекція правомірно повернула податкову декларацію та запропонувала подати нову оскільки в поданій 31.01.2011 декларації з податку на прибуток за 2010 рік відсутній підпис особи, відповідальної за ведення бухгалтерського обліку, що є порушенням пункту 48.5.1 статті 48 Податкового Кодексу України.
В апеляційній скарзі підприємство просить постанову суду скасувати та позовні вимоги задовольнити. Вказують на відсутність у штатному розкладі посади бухгалтера. Відповідно до пункту 1 Прикінцевих положень Податкового Кодексу України, розділ ІІІ «Податок на прибуток підприємств» набирає чинності з 01.04.2011, а тому стаття 48 Податкового Кодексу України повинна застосовуватись з 01.04.2011.
Перевіривши законність і обгрунтованість постанови суду, дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає що апеляційна скарга не підлягає задоволенню.
Відповідно до пункту 48.5.1 статті 48 Податкового Кодексу України, податкова декларація повинна бути підписана керівником платника податків або уповноваженою особою, а також особою, яка відповідає за ведення бухгалтерського обліку та подання податкової декларації до органу державної податкової служби. У разі ведення бухгалтерського обліку та подання податкової декларації безпосередньо керівником платника податку така податкова декларація підписується таким керівником та особою, яка відповідає за ведення бухгалтерського обліку.
Відповідно до частини 1 пункту 4.5 Методичних рекомендацій щодо централізованого приймання та комп’ютерної обробки податкової звітності платників податків в ОДПС України, затверджених наказом ДПА України №827 від 31.12.2008 (далі Методичні рекомендації), якщо надана органу ДПС платником податків податкова звітність заповнена ним з порушенням правил, зазначених у затвердженому порядку заповнення, то вона може бути не визнана таким органом ДПС як податкова декларація, а саме: 1) у ній не зазначено обов’язкових реквізитів або не проставлено прочерк у показниках, які не заповнюються; 2) її не підписано відповідними посадовими особами (факсиміле не дозволяється); 3) не скріплено печаткою платника податків; 4) відсутні обов’язкові додатки до податкової звітності, передбачені порядком заповнення відповідної звітності; 5) неможливо прочитати текст або цифри внаслідок пошкодження (наприклад, документи, залиті чорнилом або іншою рідиною, потерті); 6) наявні порвані аркуші, підчищення, помарки, виправлення, дописки і закреслювання; 7) подана ксерокопія звітних документів; 8) звітність з податку на додану вартість, подана неплатником ПДВ.
Відповідно до частини 4 пункту 4.5 Методичних рекомендацій, структурним підрозділом ОДПС, до функцій якого належить приймання податкової звітності у триденний термін від дня отримання звітності (але не пізніше наступного дня від граничного строку подання), надсилається платнику податків повідомлення про невизнання ОДПС податкової звітності як податкової декларації із зазначенням підстав неприйняття та пропозицією надати нову податкову декларацію, оформлену належним чином.
Відповідно до пункту 1 частини 3 статті 2 КАС України, у справах про оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією і законами України.
Оскільки пунктом 48.5.1 статті 48 Податкового Кодексу України передбачено підписання податкової декларація керівником та особою, відповідальною за ведення бухгалтерського обліку, при відсутності одного з підписів податкова інспекція не має право приймати податкову декларацію. В противному випадку суб’єкт владних вийшов би за межі наданих повноважень та порушив приписи частини 2 статті 19 Конституції України.
Відсутність в штаті позивача посади бухгалтера не звільняє його від обов’язку підписувати декларацію особою, відповідальною за ведення бухгалтерського обліку.  
Посилання в апеляційній скарзі що розділ ІІІ Податкового Кодексу України «Податок на прибуток підприємств» набирає чинності з 01.04.2011 є помилковими. Стаття 48 Податкового Кодексу України не знаходиться в цьому розділі та стосується не тільки декларації з податку на прибуток.
Відповідно до частини 1 статті 41 КАС України, фіксування судового засідання не проводилось.
Керуючись пунктом 1 статті 198, статтями 200, 205, 206 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Дедлайн» залишити без задоволення, а постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 04.07.2011 – без змін.
Ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом 20 днів.
Головуючий:                                   А.В. Суховаров
Суддя:                                              О.В. Головко
Суддя:                                              Т.І. Ясенова
Ухвала Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 20.06.2013 р. у справі № 2а/0470/2068/11

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>