Ухвала Апеляційного суду Черкаської області від 10.06.2013 р. у справі № 22-ц/793/1573/13

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
від 10.06.2013 р.
Справа № 22-ц/793/1573/13
Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Черкаської області в складі:
головуючого                                                                        Гончар Н. І.
суддів                                                                                   Корнієнко Н. В.,
                        Ювшин В. І.
при секретарі Куцопатра Т.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси апеляційну скаргу представника  ОСОБА_6 – ОСОБА_7 на рішення Соснівського районного суду м. Черкаси від 10 квітня 2013 року по справі за позовом ОСОБА_6 до Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта» в особі  Черкаської дирекції УДППЗ «Укрпошта» про визнання  рішення  атестаційної комісії недійсним, -
ВСТАНОВИЛА:
В січні 2013 року ОСОБА_6 звернулася в суд з позовом до Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта» в особі  Черкаської дирекції УДППЗ «Укрпошта» про визнання  рішення  атестаційної комісії недійсним.
В обґрунтування своїх вимог посилалася на те, що в 1981 році вона була направлена на роботу  в м. Черкаси з Борисоглібовського техніку оператором зв’язку. З 1989 року працює начальником ВЗПМВПЗ № 32 поштамту м. Черкаси.  Загальний стаж роботи на пошті становить 32 роки. З червня 2010 року керівництво Черкаської Дирекції УДППЗ «Укрпошта» вживає всіх заходів для того, щоб звільнити позивачку від займаної посади: виносить три догани в період за 3 місяці, зменшує заробітну плату.
04.01.2013 року атестаційною комісією при Черкаській дирекції УДППЗ України «Укрпошта» проведена атестація ОСОБА_6, за результатами якої встановлено не відповідність позивачки займаній посаді та винесено рішенням про переведення на іншу посаду, що відповідає її професійному рівню. Позивачка вважає, що при складанні атестаційного листа допущені помилки, рішення атестаційної комісії було прийнято упереджено  та не об’єктивно. Таке ставлення атестаційної комісії виникло внаслідок конфлікту який виник у позивачки з керівництвом Черкаської дирекції УДППЗ «Укрпошта» відносно орендованого нею приміщення, в якому вона проживає з 2004 року – це поштове відділення зв’язку № 32, де в одній кімнаті проживає остання, а в двох інших кімнатах знаходиться відділення поштового зв’язку. Враховуючи викладене, позивачка була змушена звернутися до суду з даним позовом, просить скасувати рішення атестаційної комісії про невідповідність займаній посаді начальника ВЗП МВПЗ та зобов’язати Черкаську дирекцію  УДППЗ «Укрпошта» провести повторну атестацію  працівників керівного складу державних підприємств в іншому складі. 
Рішенням Соснівського районного суду м. Черкаси від 10 квітня 2013 року  відмовлено в задоволенні позову ОСОБА_6 до Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта».
В апеляційній скарзі представник ОСОБА_6 – ОСОБА_7 посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального права, просить  рішення суду скасувати та ухвалити по справі нове рішення по суті позовних вимог.
Заслухавши сторони, дослідивши матеріали справи та перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає із наступних підстав.
Відповідно до ст. 213 ЦПК України рішення суду повинно бути законним і обґрунтованим.
Законним є рішення, яким суд, виконавши всі вимоги цивільного судочинства, вирішив справу згідно із законом. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на основі повно і всебічно з’ясованих обставин справи, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Ухвалене судом першої інстанції рішення відповідає зазначеним вище вимогам.
Судом встановлено, що в 1981 році позивачка  була направлена на роботу в м. Черкаси з Борисоглібовського техніку оператором зв’язку. З 1989 року працює начальником ВЗПМВПЗ № 32 поштамту м. Черкаси.  Загальний стаж роботи на пошті становить 32 роки.
Згідно з рішенням  профспілкового комітету Черкаського поштамту № 5 від 03.12.1999 року між ОСОБА_6 та Черкаською дирекцією «Укрпошта»  укладено договір  на користування службовими приміщення та надано позивачці службове приміщення за адресою: АДРЕСА_1 площею 15,1 кв.м.
Наказами  № 619-к від 06.07.2012 року, № 959-к від 11.09.2012 року ОСОБА_6 оголошувалися догани. Наказом № 1773-к від 15.11.2012 року встановлено факт  порушення начальником ВЗП ОСОБА_6 режиму роботи  та накладено на останню дисциплінарне стягнення  у вигляді догани. Рішенням Соснівського районного суду м. Черкаси даний наказ скасовано.
04.01.2013 року атестаційною комісією при Черкаській дирекції УДППЗ України «Укрпошта» проведена атестація ОСОБА_6, начальника ВЗП НВПЗ № 32 поштамту, за результатами якої встановлено не відповідність позивачки займаній посаді та прийнято  рішення про переведення на іншу посаду, що відповідає її професійному рівню.
Атестація  працівників  керівного складу Поштамту проведена 04.01.2013 року на  підставі наказу  Українського  державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта» № 154 від 07.03.2012 року  та відповідно наказу  Черкаської дирекції  ДППЗ «Укрпошта» № 1282 від 15.11.2012 року про проведення атестації працівників керівного складу та «Положення про порядок проведення атестації працівників керівного складу державних підприємств», затвердженого Постановою КМ України від 27.08.1999 року № 1571. Метою проведення атестації  було підвищення ефективності  діяльності зазначених працівників, де оцінювалися ділові  та професійні якості, виконання посадових обов’язків.
Відповідно до ст. 13 Закону України “Про професійний розвиток працівників” у разі прийняття рішення про невідповідність працівника займаній посаді або виконуваній роботі комісія може рекомендувати роботодавцеві перевести працівника за його згодою на іншу посаду чи роботу, що відповідає його професійному рівню, або направити на навчання з подальшою (не пізніше ніж через рік) повторною атестацією. Рекомендації комісії з відповідним обґрунтуванням доводяться до відома працівника у письмовій формі.
Згідно п. 19 «Положення про порядок проведення  атестації працівників керівного складу державних підприємств» від 27.08.1999 року № 1571 – рішення  атестаційної комісії  приймається  простою більшістю голосів Членів комісії.
Члени атестаційної комісії  затверджені  наказом  по Черкаській дирекції УДППЗ «Укрпошта» від 16.11.2012 року в єдиному складі.
Атестаційною комісією було запропоновано перехід на посаду  з меншим обсягом роботи та відсутніми контролюючими функціями, з  якими вона як начальник  міського  відділення не справляється.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції про  відмову в задоволенні позовних вимог  ОСОБА_6, оскільки рішення атестаційної комісії від 04.01.2013 року є обґрунтованим та відповідає вимогам законодавства, підстав для його скасування колегія суддів не вбачає.
Колегія суддів не може прийняти до уваги твердження апелянта про те, що її атестація була проведена з порушенням норм  Закону України “Про професійний розвиток працівників”, оскільки до складу атестаційної комісії був включений її безпосередній керівник, а про проведення атестації вона була повідомлена менше як за два місяці, що суперечить вказаному Закону, оскільки в  «Положенні про порядок проведення  атестації працівників керівного складу державних підприємств» від 27.08.1999 року № 1571, саме відповідно до якого і проводилась її атестація як керівника, така норма як обмеження участі в складі комісії керівника не передбачена, а ст. 6 вказаного Положення передбачено місячний термін доведення до відома інформації працівникам, які підлягають атестації.
Судова колегія вважає, що суд першої інстанції повно та всебічно дослідив і оцінив обставини по справі, надані сторонами докази, правильно визначив юридичну природу  спірних правовідносин і закон, який їх регулює та прийшов до обґрунтованого висновку про відмову в задоволенні позовних вимог.
Доводи апеляційної скарги суттєвими не являються, були предметом судового розгляду і не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального чи процесуального права, які призвели або могли призвести до неправильного вирішення справи. Оскаржуване рішення ухвалено з дотриманням норм матеріального та процесуального право, а тому підстав для його скасування  чи зміни колегія суддів не вбачає.
Керуючись ст.ст. 303, 307, 308, 314, 315 ЦПК України, судова колегія судової палати,-
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу представника ОСОБА_6 – ОСОБА_7 – відхилити.
Рішення Соснівського районного суду м. Черкаси від 10 квітня 2013 року по справі за позовом ОСОБА_6 до Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта» в особі  Черкаської дирекції УДППЗ «Укрпошта» про визнання  рішення  атестаційної комісії недійсним –  залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ на протязі двадцяти днів.
 
Головуючий:           Н. І. Гончар
Судді:                       Н. В. Корнієнко
                                   В. І. Ювшин
Ухвала Апеляційного суду Черкаської області від 10.06.2013 р. у справі № 22-ц/793/1573/13

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>