Роз’яснення Міністерства економічного розвитку і торгівлі України “Щодо залучення учасником до виконання робіт субпідрядника в обсязі не менше 20% від вартості договору” від 02.07.2015 р. № 3302-05/21412-07

МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ
РОЗ’ЯСНЕННЯ
від 02.07.2015 р. № 3302-05/21412-07
Щодо залучення учасником до виконання робіт субпідрядника в обсязі не менше 20% від вартості договору
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України розглянуло лист Комунального підприємства виконавчого органу Київради Київської міської державної адміністрації «Київкомунсервіс» від 13.06.2015 № 5-1419 щодо застосування законодавства у сфері державних закупівель та повідомляє.
Закон України «Про здійснення державних закупівель» встановлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.
Пропозиція конкурсних торгів — це пропозиція щодо предмета закупівлі або його частини (лота), яку учасник подає замовнику відповідно до вимог документації конкурсних торгів (пункт 22 частини першої статті 1 Закону).
Відповідно до пункту 5 частини першої статті 1 Закону документація конкурсних торгів — документація, що розробляється та затверджується замовником, оприлюднюється для вільного доступу та безоплатно подається замовником під час проведення торгів (конкурсних торгів) фізичним/юридичним особам.
Перелік складових, які повинна містити документація конкурсних торгів встановлений у частині другій статті 22 Закону. Так, згідно з пунктом 19 частини другої статті 22 Закону у разі закупівлі робіт або послуг замовник встановлює у документації конкурсних торгів вимогу про зазначення учасником у пропозиції конкурсних торгів інформації (повне найменування та місцезнаходження) про кожного суб’єкта господарювання, якого учасник планує залучати до виконання робіт як субпідрядника в обсязі не менше ніж 20 відсотків від вартості договору про закупівлю.
Відповідно до статті 31 Закону у день визначення переможця замовник акцептує пропозицію конкурсних торгів, що визнана найбільш економічно вигідною за результатами оцінки. Замовник укладає договір про закупівлю з учасником, пропозицію конкурсних торгів якого було акцептовано, відповідно до вимог документації конкурсних торгів та акцептованої пропозиції.
З огляду на викладене, у разі встановлення замовником у документації конкурсних торгів вимоги, передбаченої у пункті 19 частини другої статті 22 Закону, пропозиція конкурсних торгів переможця процедури закупівлі містить інформацію щодо повного найменування та місцезнаходження про кожного суб’єкта господарювання, якого учасник планує залучати до виконання робіт або послуг як субпідрядника, тобто ним визначений конкретний субпідрядник, та ураховуючи частину п’яту статті 40 Закону, відповідно до якої, зокрема умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту пропозиції конкурсних торгів переможця процедури закупівлі, у такому випадку необхідність у здійсненні процедур закупівель переможцем процедури закупівлі відсутня.
Директор департаменту
регулювання державних закупівель
Мінекономрозвитку України

Олександр Стародубцев

Роз’яснення Міністерства економічного розвитку і торгівлі України “Щодо залучення учасником до виконання робіт субпідрядника в обсязі не менше 20% від вартості договору” від 02.07.2015 р. № 3302-05/21412-07

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>