Роз’яснення Міністерства економічного розвитку і торівлі України “Щодо застосування законодавства у сфері державних закупівель” від 01.07.2015 р. № 3302-05/21169-06

МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ
РОЗ’ЯСНЕННЯ
від 01.07.2015 р. № 3302-05/21169-06
Щодо застосування законодавства у сфері державних закупівель
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України розглянуло лист […] щодо застосування законодавства у сфері державних закупівель та повідомляє.
Закон України “Про здійснення державних закупівель” встановлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.
Відповідно до пункту 31 частини першої статті 1 Закону учасник процедури закупівлі (далі – учасник) – фізична особа, у тому числі фізична особа – підприємець, юридична особа (резидент або нерезидент), яка письмово підтвердила намір взяти участь у процедурі закупівлі та/або подала пропозицію конкурсних торгів, або цінову пропозицію, або взяла участь у переговорах у разі застосування переговорної процедури закупівлі.
Згідно з частиною шостою статті 55 Господарського кодексу України суб’єкти господарювання мають право відкривати свої філії, представництва, інші відокремлені підрозділи без створення юридичної особи.
Відповідно до частини четвертої статті 64 Господарського кодексу України підприємство створює філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи, погоджуючи питання про розміщення таких підрозділів підприємства з відповідними органами місцевого самоврядування в установленому законодавством порядку. Такі відокремлені підрозділи не мають статусу юридичної особи і діють на основі положення про них, затвердженого підприємством. Підприємства можуть відкривати рахунки в установах банків через свої відокремлені підрозділи відповідно до закону.
Статтею 95 Цивільного кодексу України передбачено, що керівники філій та представництв призначаються юридичною особою і діють на підставі виданої нею довіреності.
Таким чином, філії можуть брати участь у процедурах закупівель на підставі довіреності, виданої юридичною особою та від її імені.
Договір про закупівлю від імені юридичної особи – учасника підписують керівники філій та представництв на підставі довіреності, виданої відповідно до чинного законодавства.
Директор департаменту регулювання
державних закупівель
О. Стародубцев
Роз’яснення Міністерства економічного розвитку і торівлі України “Щодо застосування законодавства у сфері державних закупівель” від 01.07.2015 р. № 3302-05/21169-06

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>