Роз’яснення Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України “Про деякі питання передачі замовнику обладнання, придбаного підрядником” від 15.01.2015 р.

МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
РОЗ’ЯСНЕННЯ
від 15 січня 2015 року
Про деякі питання передачі замовнику обладнання, придбаного підрядником
Відповідно до Загальних умов укладання та виконання договорів підряду в капітальному будівництві, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від    1 серпня 2005 року № 668, порядок передачі устаткування, придбаного підрядною організацією за дорученням замовника, здійснюється у порядку, обумовленому договором підряду.
Пунктом 6.4.6 Правил визначення вартості будівництва (ДСТУ Б Д.1.1-1:2013, набрав чинності з 1 січня 2014 року) обумовлено, що до Довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати (форма № КБ-3) має включатися вартість придбаного та змонтованого або встановленого підрядником устаткування, меблів, інвентарю у звітному періоді. Вартість такого устаткування підтверджується платіжними дорученнями, оформленими на підставі рахунку заводу-постачальника, та розрахунками транспортних і заготівельно-складських витрат.
Змонтоване устаткування передається на баланс замовнику при прийнятті в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів (пункт 9 Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 № 461, та пункт 7 додатку 3 до цього Порядку).
Оформлення процедури приймання виготовленого устаткування, приймання-передачі устаткування в монтаж підрядній організації, виявлення дефектів устаткування здійснюється на підставі типових форм, затверджених наказом Міністерства статистики України від 21.06.1996 № 193, а саме:
- Акт про прийняття устаткування (типова форма №М-15);
- Акт приймання-передачі устаткування в монтаж (типова форма № М-15а);
- Акт про виявлені дефекти устаткування (типова форма № М-17).
В обґрунтованих випадках підрядник за дорученням замовника може придбавати устаткування на весь обсяг будівництва та передавати замовнику за актом передачі або купівлі-продажу. Оплата послуги підрядника з придбання устаткування, яке буде змонтовано в подальшому, здійснюється на підставі платіжного доручення та рахунку заводу-постачальника.
При цьому, передача підряднику устаткування, що підлягає монтажу у звітному періоді, здійснюється аналогічно до порядку передачі підряднику матеріальних ресурсів, придбаних замовником і безоплатно переданих підряднику за «Актом передачі матеріалів поставки замовника» для укладення їх у проектне положення.
Роз’яснення Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України “Про деякі питання передачі замовнику обладнання, придбаного підрядником” від 15.01.2015 р.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>