Роз’яснення Федерації професійних спілок України “Роз’яснення на 2015 рік щодо реалізації пункту 2.2 чинної Генеральної угоди” від 13.03.2015 р.

ФЕДЕРАЦІЯ ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК УКРАЇНИ
РОЗ’ЯСНЕННЯ
від 13 березня 2015 року
Роз’яснення на 2015 рік щодо реалізації пункту 2.2 чинної Генеральної угоди
Пунктом 2.2 чинної Генеральної угоди визначено, що розмір заробітної плати некваліфікованого працівника не бюджетної сфери за повність виконану норму часу в нормальних умовах праці повинен перевищувати фактичний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, розрахований спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі праці та соціальної політики за попередній місяць відповідно до законодавство.
Генеральною угодою визначено як договірну гарантію в оплаті праці межу заробітної плати, нижче якої не повинна провадитися оплата праці в нормальних умовах праці.
Для забезпечення реалізації цієї мінімальної гарантії сторони генеральної угоди визначають її конкретний розмір, як розмір фактичного прожиткового мінімуму, який публікує Міністерство соціальної політики України в цінах відповідного місяця збільшений відповідно із законодавством (частина п’ята статті 1 Закону України «Про прожитковий мінімум», рішення Конституційного Суду України від 22.05.2008 № 10-рп/2008) на розмір податку на доходи фізичних осіб (з урахуванням податкової пільги).
Таким чином для розрахунку мінімального розміру заробітної плати (МРЗП) некваліфікованого працівника не бюджетної сфери поточного місяця має застосовуватися наступна формула:
, де
ПМфакт – фактичний розмір прожиткового мінімуму, який публікує Міністерство соціальної політики України в цінах попереднього місяця;
ПСП – додаткова соціальна пільга (609 грн. – 2015 рік)
Максимальний розмір доходу фізичної особи, при оподаткуванні якого може застосовуватися податкова соціальна пільга у 2015 році: 1218*1,4=1710 грн.
Підкреслюємо, що у випадку, коли розмір місячної заробітної плати некваліфікованого працівника нижчий, ніж визначено Генеральною угодою, роботодавець повинен здійснити перерахунок його заробітної плати до мінімального розміру заробітної плати (МРЗП).
Реалізація договірних норм з оплати праці, як і державних соціальних гарантій знаходиться під контролем Державної інспекції України з питань праці та Сторін Генеральної угоди.
Керівник робочої групи
від всеукраїнських профспілок та
профспілкових об’єднань

С.М. Кондрюк

 

 

Керівник робочої групи
від Сторони роботодавців
С.О. Притоманов
Роз’яснення Федерації професійних спілок України “Роз’яснення на 2015 рік щодо реалізації пункту 2.2 чинної Генеральної угоди” від 13.03.2015 р.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>