Роз’яснення Державної фіскальної служби України “Щодо звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій з реалізації книжкової продукції” від 17.01.2015 р.

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
РОЗ’ЯСНЕННЯ
від 17 січня 2015 року
Щодо звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій з реалізації книжкової продукції
У зв’язку із внесеними Законом України від 28.12.2014 № 71-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи” (далі – Закон № 71) змінами до Податкового кодексу України (далі – Кодекс) припинили дію пункти 5 та 6 підрозділу 2 розділу XX Кодексу, якими було передбачено тимчасове (до 1 січня 2015 року) звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій з:
виконання робіт та постачання послуг суб’єктами підприємницької діяльності – резидентами України, які одночасно здійснюють видавничу діяльність, діяльність з виготовлення, розповсюдження книжкової продукції та виробництва паперу і картону. При цьому дохід такого суб’єкта підприємницької діяльності, отриманий від видавничої діяльності, діяльності з виготовлення, розповсюдження книжкової продукції та виробництва паперу і картону, має становити не менше 100 відсотків від загальної суми його доходу за перший звітний (податковий) період з часу створення такого суб’єкта підприємницької діяльності або не менше 50 відсотків від загальної суми його доходу за попередній звітний (податковий) рік;
виконання робіт та постачання послуг у видавничій діяльності, діяльності з виготовлення та розповсюдження видавництвами, видавничими організаціями, підприємствами поліграфії, розповсюджувачами книжкової продукції, виробленої в Україні, операцій з виробництва та/або постачання паперу і картону, вироблених в Україні для виготовлення книжкової продукції, учнівських зошитів, підручників та навчальних посібників українського виробництва, а також операцій з постачання книжкової продукції, виробленої в Україні, крім реклами, послуг з розміщення матеріалів рекламного та еротичного характеру і видань рекламного та еротичного характеру.
Водночас Законом № 71 викладено у новій редакції підпункт 197.1.25 пункту 197.1 статті 197 Кодексу.
Відповідно до нової редакції зазначеного підпункту Кодексу від оподаткування податком на додану вартість звільняються операції з постачання (передплати) періодичних видань друкованих засобів масової інформації та книжок (крім видань еротичного характеру), учнівських зошитів, підручників та навчальних посібників, словників українсько-іноземної або іноземно-української мови вітчизняного виробництва, доставки таких періодичних видань друкованих засобів масової інформації на митній території України”.
Згідно з підпунктом 14.1.191 пункту 14.1 статті 14 Кодексу під постачанням товарів розуміється будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду.
Враховуючи викладене, режим звільнення від оподаткування податком на додану вартість, визначений підпунктом 197.1.25 пункту 197.1 статті 197 Кодексу, з 01.01.2015 поширюється на операції з постачання (реалізації) наступних товарів, які мають статус товарів вітчизняного виробництва, та послуг, а саме:
- періодичних видань друкованих засобів масової інформації та книжок (крім видань еротичного характеру);
- учнівських зошитів, підручників та навчальних посібників;
- словників українсько-іноземної або іноземно-української мови;
- доставки періодичних видань друкованих засобів масової інформації вітчизняного виробництва.
При цьому такий режим звільнення від оподаткування податком на додану вартість вказаних операцій застосовується платниками податку на всіх етапах постачання (реалізації) вищезазначених товарів (продукції), а саме від виробників такої продукції (в т. ч. суб’єктів книговидання, книгорозповсюдження) до кінцевого споживача.
Таким чином, з 01.01.2015 залишилась державна підтримка книговидавничої діяльності шляхом пільгового оподаткування податком на додану вартість вищезазначених операцій.
Роз’яснення Державної фіскальної служби України “Щодо звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій з реалізації книжкової продукції” від 17.01.2015 р.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>