Постанова правління Національного банку України “Про регулювання грошово-кредитного ринку” від 09.08.2013 р. № 315

Втратив чинність 15.04.2014 р.

ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 9 серпня 2013 року № 315

Про регулювання грошово-кредитного ринку

Проаналізувавши динаміку макроекономічних та монетарних показників у січні – липні 2013 року, Правління Національного банку України відзначає збереження цінової стабільності в державі та продовження позитивних тенденцій у розвитку грошово-кредитного ринку.
Показник приросту індексу споживчих цін у річному вимірі в січні – липні 2013 року коливався в межах від “мінус” 0,8 % (у березні та квітні) до нульового значення (у липні).
Така цінова динаміка сприяла поліпшенню ринкових очікувань і посиленню довіри до національної грошової одиниці України. Підтвердженням цього, зокрема, є стійке домінування гривні як засобу заощадження та поліпшення строкової структури депозитів банків.
Так динаміка депозитів населення в національній валюті в поточному році характеризувалася щомісячним приростом, який за січень – липень становив 25,4 %. Водночас вклади в іноземній валюті збільшилися лише на 1,0 %. Як результат показник доларизації депозитів за цей період знизився з 43,7 % до 39,6 %.
Питома вага довгострокових депозитів у їх загальному обсязі за січень – липень 2013 року збільшилася на 4,4 процентного пункту – до 39,1 %.
У зв’язку з розширенням ресурсної бази банків зросла їх ліквідність та знизилася вартість кредитних коштів. Так середньоденний обсяг коррахунків банків у Національному банку України за січень – липень 2013 року становив 25,3 млрд. грн. порівняно з 19,6 млрд. грн. у минулому році.
Середньозважена процентна ставка за кредитами в національній валюті в липні 2013 року зменшилася до 15,7 % з 17,6 % у грудні минулого року, на міжбанківському кредитному ринку – до 2,7 % з 8,1 % відповідно.
Збільшення депозитного портфеля банків та поліпшення ринкових очікувань сприяли поступовій активізації кредитування. Зростання банківських кредитів за січень – липень 2013 року становило 3,3 % порівняно з від’ємним приростом (“мінус” 0,2 %) у відповідному періоді 2012 року.
Водночас зберігається несприятлива для українських товаровиробників зовнішньоекономічна кон’юнктура, що відповідним чином позначилося на розвитку національної економіки. Так приріст реального ВВП у I та II кварталах 2013 року становив “мінус” 1,1 % порівняно з відповідними періодами 2012 року.
Ураховуючи наведене вище, з метою закріплення позитивних тенденцій у монетарній сфері, а також сприяння розвитку національної економіки, відповідно до статей 6 та 25 Закону України “Про Національний банк України”, Положення про процентну політику Національного банку України, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 18 серпня 2004 року № 389, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02 вересня 2004 року за № 1092/9691 (зі змінами), а також виходячи із цілей і завдань, визначених Основними засадами грошово-кредитної політики на 2013 рік, Правління Національного банку України постановляє:
1. Установити з 13 серпня 2013 року облікову ставку в розмірі 6,5 % річних.
2. Генеральному департаменту грошово-кредитної політики (Щербакова О. А.):
довести зміст цієї постанови до відома структурних підрозділів центрального апарату, територіальних управлінь Національного банку України та банків України для використання в роботі;
оперативно реагувати на зміни ситуації на грошово-кредитному ринку шляхом установлення на відповідному рівні процентних ставок за активними та пасивними операціями Національного банку України.
3. Визнати такою, що втратила чинність з 13 серпня 2013 року, постанову Правління Національного банку України від 06 червня 2013 року № 209 “Про регулювання грошово-кредитного ринку”.
4. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на першого заступника Голови Національного банку України Приходька Б. В.
Голова                                              І. В. Соркін
Постанова правління Національного банку України “Про регулювання грошово-кредитного ринку” від 09.08.2013 р. № 315

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>